Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Puchar Silesia. Dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski

23.02.2015

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Żorach klasy mistrzostwa sportowego (1e) a zarazem zawodnicy UKS Salmo Żory nie próżnowali podczas ferii. Pływacy ciężko pracowali nad swoją formą sportową. 14 i 15. lutego w Katowicach odbył się mocno obsadzony miting pływacki zwany bitwą pływacką - Polska kontra Śląsk (Puchar Silesia). Zwyciężył Śląsk, a pływacy z Żor dołożyli do tego zwycięstwa nie jedną cegiełkę.

Wyniki podopiecznych trenera Krzysztofa Kretka mówią same za siebie. Oto one:

Szymon Jaworski: zajął I miejsca w kategorii 50 m w następujących stylach: motylkowym, dowolnym, klasycznym, grzbietowym: 200m styl dowolny oraz 100m w stylach: dowolnym, grzbietowym, zmiennym.

Kacper Milbrant: czterokrotnie zdobywał II miejsca w kategoriach: 100m styl motylkowy, grzbietowy, zmienny oraz 50m styl grzbietowy. Dwukrotnie zajął III miejsce w kategoriach 50m styl dowolny oraz 50m styl motylkowy.

Bartek Uryga: uplasował się na II miejscu w konkurencji 100m stylem klasycznym, dwukrotnie zajął III miejsca w kategorii 50m styl klasyczny i 100m styl zmienny.

Agnieszka Tomasiak: zajęła dwukrotnie I miejsce w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym oraz zdobyła III miejsce w konkurencjach 50m styl grzbietowy i 100m styl zmienny.

Marcel Sadło: dwukrotnie zajął IV miejsce w kategorii 100m styl klasyczny i 100m styl zmienny.

Remik Kolawa: dwukrotnie wystąpił w finałach open. Na dystansie 50m stylem grzbietowym, zajął VI miejsce, natomiast w konkurencji 100m stylem zmiennym uplasował się na miejscu V.

W zawodach uczestniczyli również: Alicja Lużyna, Kacper Cielecki, Natan Piotrowski, zawodnicy Ci poprawili rekordy życiowe.

Trenerowi i zawodnikom gratulujemy oraz życzymy powodzenia na zimowych Mistrzostwach Polski.