Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Przybędzie uroczych Żorków. Zaproponuj miejsce dla nowej figurki

07.11.2018
Przybędzie uroczych Żorków. Zaproponuj miejsce dla nowej figurki

Miejska maskotka Żorek jest lubiana zarówno przez młodszych, jak i starszych mieszkańców Żor. Od kilku lat Żorka można spotkać w centrum miasta – z książką, pochodnią czy sztućcami. W planach jest utworzenie nowych figurek i rozbudowanie szlaku śladem sympatycznego stworka.

Już wkrótce istniejące odlane z brązu figurki Żorków przejdą metamorfozę – zostaną wyczyszczone i naprawione. Wpiszą się również w tworzony szlak śladem miejskiej maskotki. W planach jest m.in. umieszczenie figurki Żorka i Żorki przy Urzędzie Stanu Cywilnego czy Żorka z instrumentem przy szkole muzycznej.

- Zachęcamy mieszkańców do przesyłania swoich propozycji nowych figurek Żorków wraz z ich lokalizacjami, które mogłyby ozdobić nasze miasto. Na pomysły czekamy do końca listopada br. pod adresem bpks@um.zory.pl – informuje Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu. info: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"