Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Klaudii, Maurycego

Przedszkolaki z Żor wśród laureatów konkursu "Mam telent na bezpieczeństwo"

13.06.2018
Przedszkolaki z Żor wśród laureatów konkursu "Mam telent na bezpieczeństwo"

W poniedziałek w katowickim teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Mam talent na bezpieczeństwo”. Wśród nich znalazły się maluchy z Przedszkola nr 19 im. Juliana Tuwima, które zajęły trzecie miejsce w kategorii "Film"!

Na wydarzeniu obecny był Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. Osobiście pogratulował laureatom oraz wspólnie z Naczelnikiem WRD KWP w Katowicach podinsp. Robertem Piwowarczykiem i współorganizatorami wręczył zwycięzcom cenne nagrody.

Konkurs organizowany był przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz TVP 3 Katowice. Współzawodnictwo skierowane było do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Tematyka prac obejmowała podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Można było przygotować dowolną pracę o charakterze artystycznym związaną z tematem konkursu np. występ sceniczny, rysunek, przedstawienie teatralne czy też inne formy artystyczne. Prace mogły być wykonane przez jedną osobę lub zespół. Do organizatorów wpłynęło ponad 300 różnego rodzaju prac, które wzięły udział w konkursie. W jury konkursu znajdował się jeden przedstawiciel każdego z organizatorów konkursu. Składowi sędziowskiemu przewodniczyła dr hab.prof. Uniwersytetu Śląskiego Krystyna Doktorowicz. Wybór był bardzo trudny, ale konkurs, jak każdy inny, musiał zostać rozstrzyginęty. Na teatralnej „Scenie w Malarni” uroczystość była podzielona na dwie części. Pierwsza z nich skierowana była do przedszkolaków, a druga do przedstawicieli szkół podstawowych i średnich. Nagrody wręczano w trzech kategoriach - prace plastyczne, filmy oraz inicjatywy teatralno-artystyczne. Uczestnikom spotkania swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obchodząca w tym roku swoje 45 urodziny. Uroczystość zakończył koncert muzyki rockowej wykonany na wiolonczeli przez zespół Need For Strings. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"