Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 22 stycznia 2020 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Przedszkolaki wiedzą, jak być zdrowym i bezpiecznym

24.04.2018
Przedszkolaki wiedzą, jak być zdrowym i bezpiecznym

Już po raz 12-sty w Przedszkolu nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej odbył się Turniej "Zdrowy i Bezpieczny Przedszkolak". Najmłodszym w zmaganiach kibicowali wychowawcy i rodzice, a ich trud oceniało jury, w składzie którego zasiedli przedstawiciele służb mundurowowych. Przedszkolaki miały także okazję przyjrzeć się pokazom samoobrony i wziąć udział w musztrze prowadzonej przez uczniów klasy policyjnej.

Turniej "Zdrowi i Bezpieczny Przedszkolak" organizowany jest w Żorach od 12 lat. Biorą w nim udział drużyny reprezentujące miejscowe przedszkola. Dzieci, przygotowane wcześniej przez wychowawców, rozwiązują testy i wykonują zadania, których tematyka dotyczy głównie bezpieczeństwa, ale i zdrowego trybu życia.

Wiedza maluchów każdego roku jest coraz bardziej imponująca. Ich zmagania za każdym razem ocenia jury, w skład którego wchodzą obok przedstawiciela żorskiego wydziału oświaty, policjanci i strażacy, a także Urszula Niechoj, piastująca funkcję doradcy metodycznego.

W tradycję turnieju wpisały się także występy uczniów klas policyjnych. I wczoraj, specjalnie dla najmłodszych, na półmetku zmagań przygotowali oni widowiskowy pokaz samoobrony, a także zaprosili uczestników do wspólnej musztry.

Impreza po raz kolejny udowodniła, że najmłodsi mieszkańcy Żor z bezpieczeństwem są za pan brat. Wszystkie drużyny wspaniale odpowiadały na pytania i bezbłędnie wykonały zadania, a każda z nich zdobyła maksymalną liczbę punktów. W nagrodę z rąk dyrektora placówki oraz zaproszonych gości odebrały nagrody i pamiątkowe dyplomy. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"