Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Józefa, Ludwika
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Prof. Tadeusz Sławek będzie gościem Biblioteki. Zaproszenie na spotkanie

16.01.2019
Prof. Tadeusz Sławek będzie gościem Biblioteki. Zaproszenie na spotkanie

Biblioteka w Żorach zaprasza na spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem, 31 stycznia, o 18:00 w siedzibie na os. Pawlikowskiego, które poprowadzi Juliusz Pielichowski. Podczas wieczoru usłyszymy fragmenty „Pieśni torby na Pawia” Nicka Cave’a.

TADEUSZ SŁAWEK – autor przekładu „Pieśni torby na pawia”, jest tłumaczem, poetą, prozaikiem, eseistą i wybitnym filologiem. Nieprzerwanie od 1971 r. pozostaje związany z Uniwersytetem Śląskim, gdzie w latach 1996–2002 był rektorem. Wraz z kontrabasistą Bogdanem Mizerskim wykonuje eseje na głos i kontrabas. Za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury został uhonorowany w 2017 roku Poznańską Nagrodą Literacką im. Adama Mickiewicza. O „Pieśni torby na pawia” mówi, że jest to „podróż do kresu samotności”.

JULIUSZ PIELICHOWSKI – poeta i tłumacz (J. Conrad, H.D. Thoreau, Z. Bauman); finalista i laureat projektów Biura Literackiego, Autor opracowania „Joseph Conrad w literaturze światowej” oraz tomu wierszy „Czarny organizm”.

Szczegóły www.mbpzory.pl/n,spotkanie-z-tadeuszem-slawkiem

info. MBPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"