Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Pracowity weekend i sukces medalowy żorskich karateków

19.05.2015

Młodzi żorscy karatecy Klubu Sztuk Walki SHOGUN Żory w ostatni weekend nie odpoczywali. Walcząc w dwóch turniejach dzień po dniu wywalczyli w sumie 10 medali. W sobotę 16 maja podopieczni sensei Dariusza Kudyka (1 dan), stanęli w szranki na VIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

W turnieju udział wzięli zawodnicy z Cieszyna, Jastrzębia, Pawłowic, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Żor i Czerwionki Leszczyn. Z żorskich karateków najlepszy okazał się Bartosz Sułowicz, który zdobył srebrny medal w kategorii kumite (wolna walka) kadetów. Także w kumite, tym razem juniorów w kategorii wagowej do 75kg, trzecie miejsce wywalczył Kamil Sulma. Z kolei w kategorii kata (prezentacja układów formalnych) młodzików brązowy medal otrzymał Szymon Kieczka. Klub reprezentowali jeszcze: Jagoda Sułowicz i Tobiasz Kocik (kata dzieci), Urszula Skrobol (kata młodzik), Miłosz Myszkowski (kumite kadet), Paweł Lentner (kumite senior -80kg).

W niedzielę karatecy KSW SHOGUN Żory wystartowali w Rudzie Śląskiej w pierwszym historycznym Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin.

Z tych zawodów żorscy karatecy przywieźli 7 medali. Wszystkie zostały wywalczone po ciężkich i ekscytujących bojach w kumite. Srebro wywalczył Kacper Marczak w kategorii juniorów młodszych +75kg, zaś medale brązowe zdobyli: Kamil Sulma (juniorzy młodsi -75kg), Szymon Kieczka (młodzicy -55kg), Bartosz Sułowicz (kadeci +55kg), Miłosz Myszkowski (kadeci -45kg), Kacper Żesławski (kadeci młodsi -35 kg) i Tobiasz Kocik (dzieci -30 kg). W kata dzieci nasi najmłodsi karatecy Tobiasz Kocik i Jagoda Sułowicz zajęli odpowiednio 6 i 8 miejsce na 40 startujących  zawodników. Klub reprezentowali jeszcze: Urszula Skrobol (kata kadetki), Jakub Lis i Karol Szady (kumite kadeci młodsi).

Na obu turniejach prezes i instruktor „żorskiego shoguna” sensei Dariusz pełnił role jednego z sędziów zawodów.

Nasi młodzi karatecy nie zwalniają tempa i już w najbliższy weekend w Limanowej wystartują w międzynarodowym turnieju ”One World One Kyokushin”.