Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 20 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Poznaliśmy się dawno temu... Prace Becli i Tomeckiego w Galerii StrefArt

05.04.2018
Poznaliśmy się dawno temu... Prace Becli i Tomeckiego w Galerii StrefArt

Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki - duet rysowników, ilustratorów, autorów komiksów i scenarzystów - przedstawili swoje prace na wernisażu, 13 kwietnia. Wystawę w Galerii StrefArt przy ul. Muzealnej 1 będziemy mogli oglądać do 13 lipca.

- Poznaliśmy się dawno temu. Nasze rozmowy często schodziły na temat sztuki, a w tym głównie komiksu. Jako, że oboje rysowaliśmy, postanowiliśmy wspólnie coś stworzyć. I tak się to w sumie zaczęło. Powstał scenariusz, pierwsze kadry, plansze, komiksy… Gdy teczka prac zrobiła się gruba, wybraliśmy się do Warszawy w poszukiwaniu wydawcy. Byliśmy nastawieni na wydanie komiksu, ale wydawnictwo, do którego się zwróciliśmy, zamówiło u nas serię okładek do książek bardzo lubianego przez nas pisarza. To było duże wyzwanie, a później, gdy oglądaliśmy książki z naszymi okładkami w księgarniach, spora satysfakcja. Tak rozpoczęła się nasza przygoda z projektowaniem i ilustrowaniem. Mieszkamy i pracujemy w Żorach - mówią o sobie artyści.

Gabriela Becla i Zbigniew Tomecki – znany w kraju duet rysowników, ilustratorów, autorów komiksów i scenarzystów. Na ich dorobek twórczy składają się, m.in. projekty okładek do książek Alfreda Szklarskiego i Artura Pérez-Reverte , ilustracje do opowiadań w czasopiśmie Nowa Fantastyka, komiksy – w tym głośne "Monte Cassino", grafiki ilustrujące opowiadania Łukasza Orbitowskiego, projekty dla Wytwórni Filmów Dokumentalnych i storyboardy promujące TVP1.  Współpracują z wydawnictwami, m.in.: Muza S.A. Prószyński i S-ka, Nowy świat, Bellona, a także Narodowym Centrum Kultury. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielą się z adeptami sztuk plastycznych – rysunku i grafiki. Ogromnym powodzeniem cieszą się prowadzone przez nich zajęcia, których uczestnicy doskonalą swoje umiejętności rysownicze i uczą się specyficznej narracji komiksowej.

Plansza z komiksu Umbra Mortis.

Scenariusz Zbigniew Tomecki, rysunki Gabriela Becla.

Plansza z komiksu Monte Cassino tom 3.

Scenariusz Zbigniew Tomecki, rysunki Gabriela Becla.

Wydawca Stowarzyszenie Pokolenie.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"