Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Policja i MOPS na rzecz osób starszych dotkniętych przemocą domową

09.07.2018
Policja i MOPS na rzecz osób starszych dotkniętych przemocą domową

„Poprawa świadomości społecznej na temat zjawiska i skutków przemocy domowej wobec osób starszych na terenie miasta Żory w okresie od 15 kwietnia do 15 sierpnia 2018” to tytuł projektu socjalnego, który wspierają mundurowi z Żor.

W ramach partnerskiej umowy policjanci wpierają projekt socjalny, który realizowany jest przez pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach – Kazimierza Gruszkę. Jego tytuł brzmi „Poprawa świadomości społecznej na temat zjawiska i skutków przemocy domowej wobec osób starszych na terenie miasta Żory w okresie od 15 kwietnia do 15 sierpnia 2018”. W ramach powyższego w ubiegłym tygodniu autor wraz z policjantem, psychologiem i prawnikiem odwiedzili Dom Dziennego Pobytu "Senior PLUS", gdzie przeprowadzili interdyscyplinarną prelekcję na temat praw osób starszych dotkniętych przemocą domową, możliwości uzyskania przez nie pomocy i szerokiego wsparcia.

Mł.asp. Krzysztof Nieszporek biorący udział w spotkaniu przybliżył uczestnikom czym jest przemoc domowa i jakie są jej rodzaje. Opowiedział też w jaki sposób osoby nią dotknięte mogą dokonać zgłoszenia. Przypomniał o roli dzielnicowego – policjanta pierwszego kontaktu, zachęcił również do korzystania z aplikacji "Moja Komenda". Korzystając ponadto z okazji przestrzegał także seniorów przed oszustami, który grasują głównie w środowisku osób w podeszłym wieku. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"