Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Podwójne srebro Pawła Dzidy

05.02.2013

Lekkoatleta UKS Czwórka Żory zdobył dwa srebrne medale na Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików, 2 lutego w Brzeszczach.

Pierwszy tytuł Wicemistrza Paweł Dzida zdobył w biegu na 60 m. Już w eliminacjach pokazał, że będzie kandydatem do medalu i nie zawiódł – w finale przebiegł 60 m w czasie nowego rekordu życiowego 7,46 s i zajął II miejsce.
Po biegach sprinterskich przyszedł czas na skok w dal i bardzo dobry konkurs czternastolatka z Żor. Z nowym rekordem życiowym 5,96 m Paweł zdobył drugi srebrny medal. Wynik halowy pozwala spodziewać się w sezonie letnim skoków powyżej 6 m. Sukces Pawła cieszy tym bardziej, że był on najmłodszym uczestnikiem biegów i skoków finałowych – jego rywale to piętnastolatkowie. Paweł Dzida jest uczniem klasy 1e – lekkoatletycznej w Gimnazjum nr 4.

Starszy kolega klubowy Pawła – Marek Kos – również zalicza miniony weekend do udanych. Aktualny Mistrz Śląska seniorów w biegu na 400 m, tym razem zmierzył się z dystansem o połowę krótszym. Na Mitingu PZLA w Spale zwyciężył w biegu na 200 m – z doskonałym rekordem życiowym 21,94 s! Info: UKS Czwórka