Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

Poczuj klimat egzotyki. Wybierz się z MALOKĄ do Nowej Zelandii!

14.11.2018
Poczuj klimat egzotyki. Wybierz się z MALOKĄ do Nowej Zelandii!

17 listopada przenosimy się na półkulę południową, prosto do Nowej Zelandii. Jesteście już spakowani? Czeka was moc niesamowitych atrakcji. Na wydarzenie, jak co roku, w ramach Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki zaprasza do MOK-u Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Wydarzenia rozpocznie się o godzinie 15.00 RODZINNĄ GRĄ EDUKACYJNĄ, w ramach której odbędzie się 6 warsztatów: maoryskie tatuaże, teatr cieni, puzzle geograficzne, w ogniu wulkanów, wycinanki nowozelandzkie, taniec haka. Mały czy duży, nikt nie będzie się nudził! Na każde dziecko, które weźmie udział we wszystkich warsztatach, będzie czekała nagroda. Prosimy o punktualne przybycie, by zarezerwować sobie możliwość udziału w grze. Liczba miejsc ograniczona dla 100 pierwszych dzieci. W przypadku braku miejsc, dzieci będą mogły spędzić czas w kąciku "Z kredką dookoła świata", zobaczyć wystawę zdjęć i skorzystać z festiwalowej kawiarenki czy kupić coś na Jarmarku Kontynentów.

Od godziny 17.00 na dużej sali MOK będzie można obejrzeć trzy prezentacje:

- 17.00-18.00 - NOWA ZELANDIA - 7500 KM CAMPERVANEM. O niezapomnianej podróży po krętych, nowozelandzkich drogach opowie nam Marcin Złomski, który Toyotą wśród malowniczych krajobrazów, przemierzał kraj z dala od utartych turystycznych szlaków.

- 18.30-19.30 - KIWI EXPERIENCE - PTAKI NOWEJ ZELANDII. Witek Muchowski zaprasza nas na podróż przez świat ptaków Nowej Zelandii, krainy, pełnej gatunków, które nie występują nigdzie indziej na świecie!

- 20.00-21.00 - MOKO: DUMA I... WSTYD. O czarnych stronach tatuażu w Kraju pod Długą Białą Chmurą. W temat kultury Maorysów wprowadzi nas Robert Dul.

Wydarzenia towarzyszące:

- od 15.00 - kącik „Z kredką dookoła świata” kolorowanki dla dzieci, przedstawiające tradycyjne kultury z różnych części świata

- od 16.00 - kawiarenka festiwalowa

- 19.30 - finał konkursu geograficznego

- wystawa fotografii

- jarmarki kontynentów.

Zachęcamy uczestników do przyjścia w strojach inspirowanych Nową Zelandią. Jak co roku przewidziane są nagrody dla najciekawiej ubranych osób!

WSTĘP WOLNY!

Codziennie ciekawostki o Nowej Zelandii i bliższe informacje o Festiwalu OPINIE na www.facebook.com/FestiwalOpinie

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory. info: MALOKAAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"