Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 17 listopada 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Grzegorza, Samueli
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Pierwsze odpady opuściły nieruchomość przy ul. Sosnowej

Pierwsze odpady opuściły nieruchomość przy ul. Sosnowej

Rozpoczął się wywóz odpadów chemicznych, nielegalnie składowanych na terenie jednej z posesji przy ul. Sosnowej w Żorach. 31 maja specjalistyczna firma wywiozła cztery tony odpadów do spalarni zajmującej się ich utylizacją.

Firma ZO Eurobau Sp. z o.o., do której należy nieruchomość przy Sosnowej w Żorach, gdzie składowane są odpady,  w kwietniu br. zobowiązała się zająć ich utylizacją. Spółka w oficjalnym oświadczeniu zadeklarowała, że dołoży wszelkich starań, by problem z odpadami zalegającymi na naczepach na terenie nieruchomości przy Sosnowej został jak najszybciej rozwiązany.

31 maja, pierwsze cztery tony odpadów znajdujących się w beczkach i pojemnikach typu mauzer zostały usunięte z terenu nieruchomości. Ich wywozem zajmuje się specjalistyczna firma Paradi sp. z o.o., która dostarczyła je do spalarni. Tam prowadzone są badania, pozwalające ustalić najlepszy sposób utylizacji odpadów. Po tych ustaleniach podjęte zostaną decyzje co do harmonogramu dalszych działań.

Urząd Miasta Żory pozostaje w stałym kontakcie z pełnomocnikiem firmy ZO Eurobau. O dalszych działaniach, zmierzających do usunięcia odpadów, będziemy informowali na bieżąco.

Info. UM

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"