Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 17 września 2021 r.  Imieniny: Justyny, Roberta

Phoenix Sariensis i Darczyńca Roku wręczone

17.02.2012
Phoenix Sariensis i Darczyńca Roku wręczone

Żorskie Centrum Regionalne, Ewa Rotter-Płóciennik i śląski Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska to laureaci trzynastej już edycji nagrody Phoenix Sariensis. Z kolei nagrodę "Darczyńca Roku 2011" otrzymała firma SFW Warwas. Przyznanie obu nagród obyło się w piątek podczas uroczystej Gali w Scenie na Starówce.

Były łzy wzruszenia, przejęzyczenia ze zdenerwowania, niekończące się podziękowania, mnóstwo uśmiechów i radości. Do tego piękne głosy nastoletniej żorzanki, Julki Bogdańskiej i gwiazdy scen teatralnych Joanny Trzepiecińskiej. Tak przyznawano trzynaste już miejskie nagrody Phoenix Sariensis oraz wyróżnienie Darczyńcy Roku. Kapituła obu nagród wyłoniła laureatów spośród dziewięciu zgłoszonych nominacji. W obecnej edycji nie było wcześniejszej prezentacji nominowanych, a samych wyróżnionych poznaliśmy dopiero na specjalnej gali wręczenia statuetek.

Uroczystość zaszczyścił m.in wiceminister rozwoju regionalnego i senator RP, żorzanin, Adam Zdziebło, a rozpoczął występ utalentowanej, dwunastoletniej Julki Bogdańskiej, która zaśpiewała swoją wersję przeboju Leonarda Cohena "Alleluja". Potem było już podniośle. Przy fanfarach i asyście naszych kochanych mażoretek, prezydent miasta, Waldemar Socha wręczał statutki, dyplomy i kwiaty. Najpierw Jadwidze Tabor, która Phoenixa odebrała w imieniu Żorskiego Centrum Regionalnego, za promowanie miłości do naszego miasta i propagowanie wiedzy o naszej, śląskiej tradycji. Sama wyróżniona dziękowała żorskim samorządowcom za czuwanie nad jej instytucją, rozwiązywanie problemów i dawanie możliwości rozwoju Żorskiemu Centrum Regionalnemu.

Ewa Rotter-Płóciennik nie mogła wydusić słowa ze wzruszenia, gdy odebrała jako druga miejski laur. Popłynęły łzy wzruszenia. Odwagi dodawała brawami publiczność i zaproszeni goście, którzy skrzętnie wypełnili widownie Sceny na Starówce. - Nie przywykłam odbierać nagród, bo to co robię, czynię dla Żor i ich mieszkańców nie zaś dla osobistych nagród - mówiła przejęta wyborem kapituły, malarka. Organizatorka od 20 lat Żorskiego Pleneru Malarskiego, podkreśliła, iż Żory to jedyne miasto w Polsce, w którym taki plener odbywa się nieprzerwanie tak długo.

Gabriela Lenartowicz, prezez Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach starała się jak mogła ukryć wzruszenie, odbierając z rąk prezydenta naszego miasta statuetkę Phoenixa. Dziękowała bardzo żorskim władzom nie tylko za nagrodę, ale przede wszystkim za solidną i wzorową współpracę przy realizowaniu projektów. Przy okazji podziękowania popłynęły do naszych przedsiębiorców za dbanie o środowisko.

Anna Warwas w imieniu firmy SFW WARWAS odebrała z rąk prezydenta Sochy dyplom Darczyńcy Roku 2011, choć jak podkreśliła w swej mowie, nie ma dla niej większej nagrody niż uśmiech i radość osby, której się pomoże. Zachęcała przy okazji bardzo gorąco wszystkich do pomagania innym i niesienia potrzebującym pomocy.

Uroczystość na koniec uświetniła swymi cudownym głosem i piękną urodą Joanna Trzepiecińska, śpiewając piosenki ze swej debiutanckiej płyty "Żarcik a propos".

Nagroda PHOENIX SARIENSIS przyznawana jest instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom, firmom i osobom szczególnie zasłużonym dla miasta Żory lub wyróżniającym się w jego promocji w kraju bądź poza jego granicami. Z kolei tytuł Darczyńcy Roku otrzymuje instytucja, organizacja, stowarzyszenie, firma i osoba wspierająca niekoniecznie finansowo, działania z zakresu edukacji i oświaty, sportu, ekologii, kultury i sztuki, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, wpierania osób niepełnosprawnych, organizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. DeKo zdj. Monika Sasuła


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"