Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Owocne Mistrzostwa Śląska w pływaniu

13.06.2018

Podczas Mistrzostw Śląska 7-8 czerwca w Gliwicach, Kacper Milbrant zdobył 14 medali. Pływak z Żor, który reprezentuje barwy KS AZS AWF Katowice wywalczył 10 tytułów Mistrza Śląska, 2 tytuły wicemistrza Śląska i dwukrotnie stanął na najniższym podium zdobywając brązowe medale.

Indywidualny dorobek zawodnika to Mistrzostwo Śląska w konkurencjach: 50m, 100m styl dowolny w kategorii 16-18 lat oraz w kategorii OPEN, 200 m styl dowolny w kategorii 16-18 lat, wicemistrzostwo Śląska 200 m styl dowolny w kategorii OPEN oraz 200 m styl zmienny w kategorii 16-18 lat, dwa brązowe medale w konkurencji 50 m styl grzbietowy w kategorii 16-18 lat i OPEN. Wraz z kolegami z drużyny KS AZS AWF Katowice dołączył do indywidualnych osiągnięć dodatkowo 5 tytułów mistrza Śląska w następujących konkurencjach: sztafeta 4 x 100m styl dowolny, 4 x 200m styl dowolny w kategorii 16-18 lat i OPEN oraz 4 x 100m styl zmienny w kategorii OPEN.

Jest to kontynuacja dobrej passy zawodnika sprzed tygodnia, gdzie wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu (gdzie uczęszcza Milbrant), zdobył tytuł najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) w Polsce. Oświęcimski SMS po czterech latach ponownie jest najlepszą szkołą pływacką w Polsce.

Gratulacje dla trenera Kacpra Milbranta, Przemysława Ptaszyńskiego oraz całego sztabu trenerskiego SMS Oświęcim. Podziękowania dla Miasta Żory za coroczne wspieranie zawodnika. info: b.m.