Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 01 października 2020 r.  Imieniny: Danuty, Teresy

Out of the Ashes Festival

23.09.2016

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Out of the Ashes Festival, który odbędzie się 15 października w Domu Kultury. Wystąpią: Strzyga, Hexogen, Raging Death, Internal Quiet, Turbo w 35. rocznicę istnienia. Start o godz. 16:00. Bilety: 30 zł (uczniowie, studenci), 40 zł.

 

INTERNAL QUIET

Zespół INTERNAL QUIET powstał w maju 2011 roku w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy Sławomira Papisa (gitara prowadząca) i Andrzeja Kostrzewy (bass). W latach 2011-2013 grupa zagrała kilkanaście koncertów, dzięki zdobyła niezbędne doświadczenie sceniczne i klubowe. Przełomowym momentem dla INTERNAL QUIET okazał się festiwal ‘Summer Dying Loud’ w 2012 roku, gdzie zespół prezentując jeszcze instrumentalne wersje swoich nagrań otrzymał doskonałe recenzje od publiczności jak i zgromadzonych mediów. Od tamtego okresu zespół zdążył zagrać wspólne koncerty z takimi zespołami jak Turbo, Hunter, Virgin Snatch, Mech, Riverside, Dezerter i wiele innych.

INTERNAL QUIET prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu, melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej szkoły grania progressive power spod znaku Stratovarius, Queensryche, Pretty Maids, Journey.

Debiutancki krążkek zespołu ‘When The Rain Comes Down’ ukaże się wczesną jesienią 2016.

INTERNAL QUIET wystąpi w składzie:

Sławek Papis – gitara

Dominik Kalisz – gitara

Mateusz Stołowski – bas

Radek Jarzyna– perkusja

Dawid Roźniakowski – instrumenty klawiszowe

Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – wokal

INTERNAL QUIET w sieci:

http://internalquiet.com

facebook.com/internalquietfanpage

TURBO

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. Wówczas TURBO występowało jako kwartet. W czerwcu tego samego roku, we wrocławskim studiu radiowym, został zarejestrowany debiutancki materiał w postaci pięciu utworów, z których dwa „W środku tej ciszy” oraz „Byłem z tobą tyle lat” ukazały się na pierwszym singlu. Pierwszy koncert odbył się 23 kwietnia 1980 roku w studenckim klubie, TROPS w Poznaniu, następny na „MIĘDZYNARODOWEJ WIOŚNIE ESTRADOWEJ” również w Poznaniu. Po świetnie przyjętym występie TURBO zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „JAROCIN 80″.

Obecna trasa TURBO związana jest z obchodami 35-lecia istnienia zespołu. W ramach tournee na koncertach muzycy prezentują specjalnie przygotowany 2-godzinny program obejmujący wybór dokonań z całego dorobku TURBO, w tym legendarne utwory dotychczas nigdy nie prezentowane na żywo.

Okrągła rocznica 35-lecia zbiega się także z wydaniem pierwszej w historii gry planszowej o muzyce metalowej ‘Thrash ‘N Roll”, której to zespół TURBO jest główną gwiazdą i twarzą kampanii promocyjnej.

TURBO 2016 występuje w składzie:

Tomasz Struszczyk – wokal

Wojciech Hoffmann – gitary

Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa

Mariusz Bobkowski – perkusja

info. MOK


Komentarze:
~gestskoczka (2016-09-24 18:11:11)

Miejski Ośrodek Kultury w polskim mieście Żory zamiast propagować kulturę polską, pielęgnować język polski, zachwaszcza go makaronizmami angielskimi i kultywuje kulturę ?makdonalda?. Ni lpij by to brzmiało po polsku: Festiwal Powstających z Popiołów?


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"