Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 10 lipca 2020 r.  Imieniny: Filipa, Olafa
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Otwarte strefy aktywności już gotowe!

Otwarte strefy aktywności już gotowe!

Siłownie plenerowe, nowoczesne place zabaw dla dzieci, stoły do gry w szachy i warcaby oraz ławeczki, na których można odpocząć w cieniu – to wszystko można znaleźć w dwóch nowych Otwartych Strefach Aktywności, które właśnie powstały w naszym mieście.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki. W ramach tego programu w naszym mieście powstały dwie wielopokoleniowe przestrzenie rekreacyjne - w Zielonym Jarze przy ul. Boryńskiej oraz przy ul. Prawniczej, za siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy.

W żorskich OSA-ch można skorzystać z siłowni pod chmurką, wyposażonych w sześć urządzeń, takich jak: piechur/biegacz, wahadło, wyciąg górny, wyciskanie siedząc, orbitrek oraz wioślarz. Dla najmłodszych przygotowano bezpieczne place zabaw z piaszczystym podłożem, gdzie dzieci mogą skorzystać z linowej piramidy wspinaczkowej oraz zestawów sprawnościowych z drabinkami, ściankami, podestami i rurami do zjeżdżania. W sąsiedztwie placów zabaw i siłowni znajdują się „strefy relaksu” wyposażone w stoły do gry w szachy i warcaby, tablice edukacyjne z alfabetem Braille’a, ławeczki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Koszt całej inwestycji to 307 257,62 zł, z czego 100 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

Źródło: UM

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"