Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Oszukali na piecyk gazowy

11.05.2018
Oszukali na piecyk gazowy

1200 złotych stracił 86-latek - a mógł stracić jeszcze więcej. Mężczyzna został oszukany przez instalatorów, którzy podszyli się pod właściciela firmy wymieniającej stare urządzenia z polecenia magistratu. To kolejny przypadek, gdy przestępcy wykorzystują sędziwy wiek pokrzywdzonych.

Do 86-letniego mieszkańca Żor dwa dni temu zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik firmy wymieniającej przestarzałe piecyki gazowe w porozumieniu z żorskim magistratem. 86-latek wcześniej kontaktował się z właścicielem firmy po tym, jak urząd pozytywnie rozpatrzył jego wniosek o dofinansowanie wymiany. Szkopuł w tym, że w jego drzwiach zamiast umówionego instalatora pojawił się oszust. "Fachowiec" wymienił piecyk, zainkasował 1200 złotych, a do tego pozostawił numer konta bankowego, na które starszy mężczyzna miał wpłacić dodatkowo ponad 5 tysięcy za wymianę urządzenia.

Niestety okazało się, że wymiana piecyka została wykonana przez inną firmę, aniżeli ta współpracująca z urzędem, a piecyk wcale nie był warty tyle ile wykonawca zażądał od mieszkańca Żor. Pokrzywdzony dowiedział się o tym dopiero nieco później... Zadzwonił do właściciela firmy, która z polecenia magistratu zajmuje się wymianą przestarzałych urządzeń i wówczas usłyszał, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa.

Policjanci wszczęli już dochodzenie w tej sprawie i apelują do mieszkańców o czujność - bądźcie ostrożni w kontaktach z obcymi i nie dajcie się "nabrać" przestępcom. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"