Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 lipca 2019 r.  Imieniny: Kamila, Szymona

Okradli konto studentki. Pieniądze wypłacali w rupiach indonezyjskich

13.09.2018
Okradli konto studentki. Pieniądze wypłacali w rupiach indonezyjskich

Kilkaset złotych straciła 25-letnia studentka z Żor, której bank zablokował konto z powodu podejrzanych transakcji. Kobieta otrzymała informację, że ktoś wypłacał jej pieniądze w indonezyjskiej walucie. Najprawdopodobniej pokrzywdzona padła ofiarą skimmerów.

Wczoraj do komendy zgłosiła się 25-letnia studentka z Żor, która powiadomiła o włamaniu na jej konto bankowe. Dwa dni wcześniej otrzymała ona wiadomość z banku z prośbą o kontakt, gdyż z jej konta zaczęły w podejrzany sposób znikać pięniądze.

Jak się okazało bank odnotował kilka płatności i wypłat gotówki w rupiach indonezyjskich, wówczas to zablokował konto 25-latki i natychmiast powiadomił ją o incydencie. Bezprawnych prób płatności było nieco więcej, jednak dzięki reakcji banku nie zostały one zfinalizowane.

Studentka z Żor prawdopodobnie padła ofiarą skimmerów, którzy to w bezprawny sposób uzyskują dostęp do kont bankowych kopiując pasek magnetyczny. Choć kobieta nikomu nie przekazywała karty, czy danych dostępowych do konta, to w ostatnim czasie sporo podróżowała. Wówczas to właśnie mogło dojść do popełnienia na jej szkodę przestępstwa. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"