Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Kinder + Sport

01.12.2015

W sobotę 28 listopada rozpoczęły się rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder+Sport. Zespół I wygrał mecze z Bielskiem, Orzeszem i Mikołowem, przegrywając jedynie z Tychami. II zespół pokonał drużyny z Pszczyny i Mikołowa, a przegrał z Jastrzębiem i Tychami. Najbliższy turniej w ramach Kinder+Sport zostanie rozegrany 13 grudnia w Krzanowicach.

Zawody te obejmują cały kraj, a na finałach Mistrzostw Polski spotykają się najlepsze drużyny z poszczególnych województw. W naszym – śląskim - w kategorii „czwórek” wystartowała rekordowa liczba 63 drużyn. Rozgrywki mają charakter etapowy, tzn. po każdym etapie (składającym się z 2 turniejów) odpadają kolejne ekipy. W finałach wojewódzkich gra 8 najlepszych „czwórek”. Nasz klub reprezentowały dziewczyny z klasy 6a mistrzostwa sportowego ze Szkoły Podstawowej nr3. Pierwszy turniej wypadł nam bardzo pozytywnie.

Po turnieju rozgrywanym w ramach Śląskiej Ligi Mini Siatkówki i Ogólnopolskim Turnieju w Głuchołazach, były to kolejne ważne doświadczenia boiskowe zawodniczek MUKS SARI.