Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 19 października 2021 r.  Imieniny: Jana, Pawła, Piotra

O powstaniach śląskich w Żorach i okolicy, online. Trwa przygotowanie wystawy

17.09.2021

Wystawa trzy.powstaniaslaskie.pl. prezentuje eksponaty ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach, które ilustrują działania powstańcze na terenie Żor i w okolicy.

Na zdjęciu: Pocztówka z Żor, lata 30. XX wieku. Ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach.

Kolejny projekt Fundacji Sztuka, realizowany we współpracy w Muzeum Miejskim w Żorach, zakłada budowę wirtualnej wystawy związanej z 100. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego i jego przebiegiem na ziemi rybnicko-żorsko-wodzisławskiej.

Wystawa trzy.powstaniaslaskie.pl. prezentować będzie eksponaty ze zbiorów Muzeum w Żorach, które ilustrują działania powstańcze na terenie Żor i w okolicy, oraz upowszechniać będzie treści opracowań naukowych, i popularnonaukowych artykułów traktujących o powstaniach śląskich 1919-1921. Jej twórcy nają nadzieję przysłużyć się reflekcji wirtualnych zwiedzających, związanej z poczuciem tożsamości narodowej, przynależności kulturowej i polskości na Górnym Śląsku.

Wirtualna ekspozycja, responsywna witryna internetowa, stanowić będzie swoisty leksykon wiedzy, z otwartym nieopłatnym dostępem dla odbiorców w całym kraju i poza jego granicami. jc

PROJEKT dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego 2021 r.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"