Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Niefart żorskich piłkarzy. Przegrali dwa mecze wyjazdowe

18.09.2018

W 4. i 5. kolejce rozgrywek, drużyna MKS Żory r. 2004 prowadzona przez trenera Mieczysława Jakubowskiego rozegrała dwa spotkania wyjazdowe. W Gliwicach zespół przegrał z Piastem 5-0, po prostych błędach przy stałych fragmentach oraz konieczności gry prawie całej drugiej połowy w "10" po czerwonej kartce dla naszego zawodnika za tzw. "akcję ratunkową".

W drugim meczu w Bielsku-Białej z Rekordem drużyna dobrze radziła sobie w I połowie remisując 0-0, a następnie była bliska zdobycia prowadzenia na początku II połowy meczu, jednak znowu błąd przy rzucie rożnym i błędy w kryciu doprowadziły do prowadzenia 2-0 drużyny Rekordu.
Po zdobyciu bramki kontaktowej dla MKS Żory, były kolejne dwie, bardzo dobre okazje do zdobycia następnych, niestety nie wykorzystane.
Pod koniec spotkania Rekord zdobył trzecią bramkę i wygrał 3 - 1.

IV kolejka: 09.09.2018. Piast Gliwice S.A. - MKS Żory 2004: 5 - 0 (3 - 0).

V kolejka: 12.09.2018. BTS Rekord Bielsko-Biała - MKS Żory 2004: 3 - 1 (0 - 0).

Najbliższe spotkanie to mecz w dniu 22 września 2018 r. o godz. 9.00 na boisku SP 13 Żory z KS ROW 1964 Rybnik.

W rundzie jesiennej zespół MKS Żory r. 2004 występuje pod hasłem: "Miasto Żory wspiera MKS Żory w I Lidze Wojewódzkiej Piłki Nożnej", promując Miasto Żory.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Żory, na podstawie dotacji promocyjnej, zespół MKS Żory występuje w rozgrywkach w dwóch nowych kompletach strojów: biało-czerwonych i żółto-niebieskich oraz nowych, wyjściowych koszulkach polo. info: MKS Żory