Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Klaudii, Maurycego

Nie prześpij Nocy Bibliotek!

23.05.2018
Nie prześpij Nocy Bibliotek!

W sobotę, 9 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna będzie otwarta nocą! Zapraszamy na IV Ogólnopolską Noc Bibliotek, która w tym roku jest organizowana pod hasłem „Rzeczpospoczyta”, a rozpocznie się o godz. 20:00.  

Podczas nocnego buszowania w żorskiej bibliotece czeka na Was moc atrakcji! Będzie okazja do rozmowy z Grzegorzem Jankowiczem podczas spotkania „Polska szczęśliwa i Polska nieszczęśliwa”, którego tematem będą książki Witolda Wirpszy "Polaku, kim jesteś?" i Ziemowita Szczerka "Międzymorze". W czasie Nocy Bibliotek będzie można usłyszeć Smoczą legendę, wykonać doświadczenia w „Laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie”, zagrać w „Patriotyczne planszówki”. Wszyscy, którzy przyjdą w ten wieczór do biblioteki, będą mogli spróbować stworzyć „Nocną Animację Poklatkową” lub zobaczyć inny świat na zajęciach „Rzecz o Oculusach”. Tym, którzy lubią nutkę rywalizacji, proponujemy udział w konkursie muzyczno-filmowym „Multiroom” lub w grze bibliotecznej „Rzecz ma się w naszym kraju”. Z kolei Polskie Orły 3D, Przestrzenne pisanie 3D, Rzecz o mBotach – to propozycje dla tych, którzy lubią nowinki technologiczne. Będzie można poznać „Alchemię słów” dzięki ”Maszynie losującej wiersz”, wziąć udział w warsztatach rękodzieła „Z sercem do polskiej wikliny” oraz pokonać tor zabaw dla całej rodziny: „Do wiedzy! Gotowi? Start!” Ponadto będzie możliwość wykonania niezwykłych zdjęć podczas „Niepospolitej sesji fotograficznej”, a nawet zatańczyć „Karno gochari”. Szczegółowy plan poniżej.


PLAN WYDARZENIA:

I Piętro

20:00 - 24:00 Alchemia słów – maszyna losująca wiersz

21:00 - "Polska szczęśliwa i Polska nieszczęśliwa" – wyjątkowe spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem, którego tematem będą książki Witolda Wirpszy, "Polaku, kim jesteś?" i Ziemowita Szczerka "Międzymorze"

Przysłuchując się kłótniom, które toczą się w polskiej przestrzeni publicznej, można z łatwością zauważyć, że w specyficzny sposób traktuje się u nas język. Dominuje coś, co można by nazwać "grą szklanych paciorków". Za pomocą słów nie tyle odnosimy się do rzeczywistości po to, by ją adekwatnie nazwać, opisać, lepiej zrozumieć, a następnie wyrobić sobie o niej krytyczny sąd, lecz raczej za każdym razem na nowo stwarzamy świat. W jaki sposób języki, którymi posługujemy się w debacie publicznej, stwarzają Polskę? Co w naszym języku decyduje o tym, że dla jednych Polska jest miejscem szczęśliwym, a dla innych nieszczęśliwym. I najważniejsze: czy istnieją takie narzędzia językowe, które pozwoliłyby przedstawicielkom i przedstawicielom różnych obozów wreszcie się ze sobą porozumieć?

Parter

20:00 - 24:00 - Do wiedzy, gotowi, start – tor zabaw dla całej rodziny.
Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności na szlaku pełnym wyzwań i dobrej zabawy.

20:00 - 24:00 - Bookcrossing

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

20:00 - 21:30 - Klub Czytających Rodzin zaprasza na spotkanie pt. „Smocza legenda”
O sławnym smoku to będą zajęcia chcecie uczestniczyć?! To przyjdźcie do Nas bardzo prosimy, a nudzić Wam się nie pozwolimy!

21:30 - 22:30 - Klub Młodego Odkrywcy „Laboratorium Marii Skłodowskiej- Curie”
Nocne eksperymenty to coś w sam raz dla wszystkich młodych odkrywców. Na śmiałków, którzy mimo później pory odwiedzą nasze Laboratorium będą czekać między innymi eksperymenty z ultrafioletem, chemiczne jojo, samo nadmuchujące się balony oraz zabawa z optyką. 

20:30 - 23:00 - Nocna Animacja Poklatkowa
Kręć się z nami podczas Nocy Bibliotek! Pokażemy jak w prosty sposób, bez wysiłku czy ogromnej ilości profesjonalnego sprzętu z wykonanych fotografii zrobić krótki film. Liczy się pomysł, dobry temat i chęć tworzenia. Będziemy czerpać inspirację z bajek, legend, a także życia codziennego.

22:30 - 24:00 - Patriotyczne planszówki
Zagraj w „Dywizjon 303”, „Odbudowa Warszawy” i „Kocham Cię Polsko”

Dział Multimediów

20:00 - 21:30 - Rzecz o Oculusach i Rzecz o mBotach
Możliwość skorzystania z Gogli VR oraz zabawy z robotami.

21:30 - 22:00 - MULTIROOM - konkurs muzyczno-filmowy z nagrodami
Lubisz filmy i muzykę? W Dziale Multimediów odbędzie się konkurs muzyczno-filmowy dla osób, którym bliska jest dobra muzyka i kino.

22:00 - 23:30 - Orły3D Możliwość skorzystania z drukarki 3D

22:00 - 24:00 - Przestrzenne pisanie w 3D Pisanie długopisami 3D

22:00 - 24:00 - Rzecz o Oculusach i Rzecz o mBotach – mecz biało czerwonych 
Możliwość skorzystania z Gogli VR oraz zabawy z robotami. Wyzwanie podczas rozgrywki mBotow.

Letnia czytelnia

20:00 - 22:00 - Herbaciarnia Pani Janeczki
Wyjątkowa herbata z wyjątkowej herbaciarni. Zapraszamy do ogrodu.

20:00 – 23:00 - Z sercem do polskiej wikliny – warsztaty rękodzieł
Podczas warsztatów wikliniarskich uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać serce z wikliny, a także zaznajomić się z podstawowymi technikami plecionkarskimi. Zachęcamy do wspólnego wyplatania kosza. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Stuchlik

PONADTO:

20:00 - 22:00 - „Niepospolita sesja fotograficzna”
Zdjęcia portretowe i rodzinne z rekwizytami – Johny/ Svitlana

20:00 - 20:45 - Chilik – Chilikapet – tradycyjna gra ormiańska – Anna (przed Biblioteką)

21:00 - 22:00 - Karno gochari  - nauka tradycyjnego tańca ormiańskiego, Anna  (Galeria Młodych)

20:00 - 21:00 - Busqueda del tesoro – Poszukiwanie skarbów z Gino (przed Biblioteką)

21:00 - 22:00 - El futbeisbol -  Gino (przed Biblioteką)

22:00 - 23:30 - „Rzecz ma się w naszym kraju” - gra biblioteczna

Zapraszamy także do nocnego wypożyczania książek i zbiorów multimedialnych. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. info: MBPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"