Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Napadł na ulicy i ukradł torebkę. Skutecznie zareagowali przechodnie

09.07.2018
Napadł na ulicy i ukradł torebkę. Skutecznie zareagowali przechodnie

Wśród spacerowiczów wypatrzył 60-letnią mieszkankę Żor, zaatakował i wyrwał jej z rąk torebkę. Usilnie próbował utrzymać się w jej posiadaniu, ale przechodnie odzyskali skradziony łup. Samego sprawcę policjanci zatrzymali chwilę później w odjeżdżającym z dworca autobusie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 17.00 na osiedlu 700-lecia. 60-letnia mieszkanka Żor wracała właśnie ze znajomymi ze spaceru, gdy w pewnej chwili młody mężczyzna chwycił za jej torebkę i zaczął za nią szarpać. Kobieta próbowała uniknąć kradzieży, jednak sprawca nie odpuszczał, przewrócił 60-latkę i przez chwilę ciągnął ją po ziemi.

Wołanie o pomoc usłyszał znajomy kobiety, który pobiegł za uciekającym sprawcą. Po chwili dołączył do niego przypadkowy świadek, który akurat spacerował z psem w okolicy parku. Wspólnie udało im się odzyskać skradzione przedmioty i, choć mężczyzna uciekł, chwilę później został zatrzymany przez policjantów, gdy próbował odjechać z dworca autobusem.

Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Nastolatek był pijany. Badanie wykazału w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Teraz nastolatek usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą może trafić na 10 lat do więzienia. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"