Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 21 czerwca 2018 r.  Imieniny: Alicji, Alojzego

Największa impreza biegowa w Żorach już za 3 miesiące, ruszyły zapisy

19.07.2017
Największa impreza biegowa w Żorach już za 3 miesiące, ruszyły zapisy

Zaczęło się w 2008 roku kiedy to skala popularności biegania w miastach była zdecydowanie mniejsza niż obecnie. W pierwszej edycji żorskiego biegu ulicznego udział wzięło 375 osób. Na przestrzeni lat, październikowy bieg organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stał się ogromnym świętem biegaczy i jest teraz jedną z największych imprez biegowych w naszym województwie.

Miło nam poinformować, że ruszyły zapisy do jubileuszowej X edycji Żorskiego Biegu Ulicznego. Organizatorzy z okazji „dziesiątych urodzin biegu” przygotowali pewne zmiany w regulaminie. Uczestników zapewne ucieszą: wyższe nagrody finansowe z okazji jubileuszu biegu, limit uczestników do 950 osób, 13 kategorii wiekowych, udział gościa specjalnego ze świata sportu, atestowana trasa, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami również ze specjalną nagrodą jubileuszową. Jak zwykle mniej wytrawni biegacze będą mogli spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej – "Biegu po zdrowie" na dystansie 2,5 km, na który zapisać się będzie można w dniu imprezy. MOSiR liczy na to, że 15 października,  na obu trasach 10 km i 2,5 km ulicami miasta pobiegnie około 1.800 biegaczy. Obecnie kalendarz biegowy naszpikowany jest różnego rodzaju imprezami biegowymi w Polsce i na Śląsku. Ale każdy, kto już choć raz biegał w Żorach, w mieście w którym, jak to mówią, wszyscy zakochani są w bieganiu, zapewne zapisze się do udziału w jubileuszowej edycji Biegu Ulicznego. Nie może was tam zabraknąć. Już niebawem organizatorzy będą informować na stornie biegu o kolejnych przygotowywanych atrakcjach, m.in. wzorze okolicznościowej koszulki i medalu.

info. MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"