Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Na ulicach miasta będzie jaśniej

11.10.2018
Na ulicach miasta będzie jaśniej

Niemal setka nowych latarni ulicznych pojawi się jeszcze w tym roku w Żorach! Jaśniej, a co za tym idzie bezpieczniej będzie na kilkunastu żorskich ulicach, a także na terenie kąpieliska „Śmieszek”.

Nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe LED pojawią się jeszcze w tym roku  w dzielnicach: Rogoźna, Kleszczówka, Zachód, Kleszczów, Osiny, Baranowice oraz na os. Sikorskiego. - Liczba latarni ulicznych w Żorach sukcesywnie się zwiększa. Staramy się, by nowe lampy pojawiały się w tych miejscach, gdzie są najbardziej potrzebne. Zależy nam na tym, by mieszkańcy czuli się komfortowo i bezpiecznie - mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

W tym roku nowe oświetlenie zostanie wybudowane przy ulicach: Tulipanowej, Żniwnej, Srebrnej, Biesiadnej, Baranowickiej, Ogrodniczej, Malinowej 10 b-d, Niskiej, Rolniczej, Wileńskiej, Bratysławskiej, Paryskiej i Wesołej. Jaśniej będzie też na kąpielisku „Śmieszek”, gdzie pojawi się 5 słupów oświetleniowych, na których umieszczonych zostanie aż 12 specjalnych naświetlaczy LED. Na budowę oświetlenia miasto przeznaczy prawie milion złotych. info: UM Żory, fot. Angelika PtakAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"