Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 14 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

Na dobre rozpędziła się organizacyjna machina największej imprezy biegowej w Żorach

21.09.2017
Na dobre rozpędziła się organizacyjna machina największej imprezy biegowej w Żorach

Tylko miesiąc pozostał Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na dopięcie spraw organizacyjnych, a niezdecydowanym biegaczom na zapisanie się do X jubileuszowej edycji żorskiego biegu.

Miło nam poinformować, że właśnie ruszyła strona poświęcona Żorskiemu Biegowi Ulicznemu, na której zegar odmierza czas pozostający do dnia 15 października. Do dnia, kiedy to prawie dwa tysiące osób pobiegnie ulicami naszego miasta. Po raz pierwszy organizator prezentuje już oficjalne logo tegorocznego biegu, które niebawem zobaczyć będzie można również na projekcie koszulki biegowej i okolicznościowym medalu. Znamy również nazwisko tegorocznego gościa specjalnego, będzie to Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem.

Przypominamy, że zapisy do biegu głównego na 10 km ruszyły już w połowie lipca i jak do tej pory zapisanych jest już ponad 500 osób. Informujemy, że limit uczestników wynosi 950 osób, a zapisów i wpłat można jeszcze dokonać do końca września w cenie 50 zł.

Organizatorzy zaznaczają, że z okazji „dziesiątych urodzin biegu” przygotowali pewne zmiany w regulaminie, głównie związane z wyższymi nagrodami finansowymi, możliwością startu aż w 13 kategoriach wiekowych, konkursami z atrakcyjnymi nagrodami oraz specjalną nagrodą jubileuszową. W dniu imprezy będzie można się zapisać oraz spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej – „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km, w którym w 2016 roku wystartowało prawie 800 biegaczy oraz miłośników Nordic Walking, bo i taką możliwość marszu z kijkami przewiduje organizator na tym dystansie. Wszelkie informacje związane z Biegiem głównym i towarzyszącym można odnaleźć na stornie biegu oraz na stronie: www.mosir.zory.pl.

Zapowiada się więc, że X edycja Biegu Ulicznego będzie ponownie nie lada atrakcją dla wytrawnych biegaczy oraz sympatyków tej formy aktywności fizycznej, na którą już dziś zapraszają zakochane w bieganiu Żory.

Info. MOSiR

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"