Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Mundurowi z Żor wśród najlepszych w województwie

14.05.2018
Mundurowi z Żor wśród najlepszych w województwie

Żorscy policjanci wśród najlepszych na Śląsku ratowników policyjnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy! Nasz zespół zajął zaszczytne III miejsce w wojewódzkich eliminacjach, zdobywając zaledwie o jeden punkt mniej od zwycięzców. Stróże prawa wykazali się nie tylko doskonałą wiedzą teoretyczną, ale i wysokimi umiejętnościami praktycznymi.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ubiegłym tygodniu odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do rywalizacji w zawodach zorganizowanych przez Wydział Doboru i Szkolenia komendy wojewódzkiej w Katowicach przystąpili policjanci reprezentujący jednostki miejskie i powiatowe śląskiego garnizonu, Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie oraz Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach.

Stróże prawa biorący udział w eliminacjach w pierwszej kolejności przystąpili do testu, który sprawdzał ich poziom wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie, dwuosobowe patrole zmierzyły się z zadaniem praktycznym, polegającym na udzieleniu pierwszej pomocy osobom, które ucierpiały wskutek wypadku drogowego. Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji czuwała komisja, w skład której wchodzili ratownicy medyczni z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Najlepsza okazała się drużyna z częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zawierciu, natomiast trzecie - Komenda Miejskiej Policji w Żorach, którą reprezentowali sierż.szt. Mikołaj Widenka oraz sierż. szt. Mariusz Małek.

O wysokim poziomie tegorocznych zawodów świadczą niewielkie różnice w punktacji pomiędzy poszczególnymi drużynami. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"