Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 14 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

MOSiR: Wielkie bieganie w Żorach

14.09.2017

Rozpędziła się na dobre „machina” organizacyjna największej imprezy biegowej w Żorach. Tylko miesiąc pozostał Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na dopięcie spraw organizacyjnych, a niezdecydowanym biegaczom na zapisanie się do X jubileuszowej edycji żorskiego biegu.

Miło nam poinformować, że właśnie ruszyła strona poświęcona Żorskiemu Biegowi Ulicznemu (www.bieguliczny.zory.pl), na której zegar odmierza czas pozostający do 15 października. Do dnia, kiedy to prawie dwa tysiące osób pobiegnie ulicami naszego miasta.

Po raz pierwszy organizator prezentuje już oficjalne logo tegorocznego biegu, które niebawem zobaczyć będzie można również na projekcie koszulki biegowej i okolicznościowym medalu.

Przypominamy że zapisy do biegu głównego na 10 km ruszyły już w połowie lipca i do tej pory zapisanych jest już ponad 500 osób. Informujemy, że limit uczestników wynosi 950 osób, a zapisów i wpłat można jeszcze dokonać do 15 września, w cenie 35 zł, później już za kwotę 50 zł i tylko do końca września.

Organizatorzy zaznaczają że z okazji „dziesiątych urodzin biegu” przygotowali pewne zmiany w regulaminie, związane głównie z wyższymi nagrodami finansowymi z okazji jubileuszu biegu, możliwością startu aż w 13 kategoriach wiekowych, udziału gościa specjalnego ze świata sportu, konkursami z atrakcyjnymi nagrodami oraz specjalną nagrodą jubileuszową.

W dniu imprezy będzie można się zapisać oraz spróbować swoich sił w imprezie towarzyszącej „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km, w którym w 2016 roku wystartowało prawie 800 biegaczy oraz miłośników Nordic Walking, bo i taką możliwość marszu z kijkami przewiduje organizator na tym dystansie. Wszelkie informacje związane z Biegiem głównym i towarzyszącym można odnaleźć na stornie biegu oraz na stronie www.mosir.zory.pl. Zapowiada się więc że X edycja Biegu Ulicznego będzie ponownie nie lada atrakcją dla wytrawnych biegaczy oraz sympatyków tej formy aktywności fizycznej, na którą już dziś zapraszają zakochane w bieganiu Żory.

Info. MOSiR

UWAGA:

30 września minął termin zapisów i wnoszenia opłat za udział w biegu. Pozostało jeszcze nieco ponad 150 wolnych miejsc. Później będzie można zapisać się już tylko w dniu imprezy i tylko w przypadku, gdy bedą jeszcze wolne miejsca, i za cenę 100 zł.

Organizatorzy przypominają, że wszyscy, którzy w systemie widnieją jako zarejestrowani, ale nie mają widocznego statusu dokonanej opłaty, zgodnie z regulaminem biegu nie otrzymają pakietu startowego, a tym samym nie będą mogli wziąć w nim udziału.

Prezentujemy projekty koszulki oraz medalu, które przygotowaliśmy w tym roku. Mamy nadzieję że będą one wspaniałą pamiątką, którą otrzymacie na mecie jubileuszowego X Żorskiego Biegu Ulicznego. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do zapisów oraz do rywalizacji i świętowania 10-tych urodzin naszego biegu już 15 października.

Info. MOSiR

Zapisy do Żorskiego Biegu Ulicznego przedłużone. Zostały ostatnie miejsca!

Jeśli chcielibyście wziąć udział w największym sportowym wydarzeniu w naszym mieście, to wciąż jeszcze macie szansę! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przedłużył zapisy do dziesiątej, jubileuszowej edycji Żorskiego Biegu Ulicznego. Trzeba się jednak pospieszyć, bo zostało już niewiele wolnych miejsc! Naprawdę warto, ponieważ organizatorzy przygotowali moc niespodzianek. 

Zapisy do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów zostały przedłużone do niedzieli 8 października. Przyjmowane są przez formularz elektroniczny [https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3280]. Do tego czasu należy też opłacić zgłoszenie. Należy pamiętać, że samo zgłoszenie bez wniesienia opłaty nie wystarczy, by wziąć udział w imprezie.

Sportowa rywalizacja na atestowanej trasie o długości 10 km rozpocznie się w niedzielę 15 października, o godzinie 12:00. Limit uczestników wynosi 950 osób. Start i meta znajdują się przy hali sportowej przy ul. Folwareckiej 10. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji Żorskiego Biegu Ulicznego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.  Najważniejszymi zmianami są wyższe nagrody finansowe oraz podział startujących aż na 13 kategorii wiekowych. Dla biegaczy przygotowano też atrakcyjne pakiety startowe zawierające m.in. pamiątkową koszulkę. Każdy uczestnik otrzyma też wyjątkowy medal i weźmie udział w losowaniu nagród. O tym jak prezentują się koszulki i medale możecie przekonać się poniżej.

Podczas imprezy będzie można także spotkać się z gościem specjalnym, którym w tym roku będzie Szymon Ziółkowski – mistrz świata oraz mistrz olimpijski w rzucie młotem. Uczestnicy biegu oraz kibice będą mogli porozmawiać z lekkoatletą, zdobyć autograf, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz rywalizacji w biegu głównym tradycyjnie odbędzie się też „Bieg po  zdrowie”, czyli rekreacyjny bieg na dystansie 2,5 km, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni – także miłośnicy marszu Nordic Walking. Start zaplanowano na godz. 11:00 a zapisy prowadzone będą w dniu imprezy, w godzinach od 8:00 – 10:00 w biurze zawodów. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej biegu [http://bieguliczny.zory.pl/]. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają upominki oraz wezmą udział w losowaniu nagród. Specjalne nagrody przewidziano też dla najliczniejszych grup z naszego miasta.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory.

Organizatorzy przypominają, że wszyscy, którzy w systemie widnieją jako zarejestrowani, ale nie mają widocznego statusu dokonanej opłaty, zgodnie z regulaminem biegu nie otrzymają pakietu startowego, a tym samym nie będą mogli wziąć w nim udziału.

Prezentujemy projekty koszulki oraz medalu, które przygotowaliśmy w tym roku. Mamy nadzieję że będą one wspaniałą pamiątką, którą otrzymacie na mecie jubileuszowego X Żorskiego Biegu Ulicznego. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"