Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

Mokate kolejny raz głównym sponsorem Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach

Szachy i ich promocja doskonale wpisują się w filozofię naszej firmy. Uczą strategicznego myślenia, wytrwałości oraz pomagają hartować silną wolę i odporność na stres – podkreśla dr Adam Mokrysz, prezes Grupy Mokate i wielki miłośnik „królewskiej gry”. Nie może zatem dziwić, że Mokate po raz kolejny będzie głównym sponsorem Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach. Zawody zostaną rozegrane w dniach od 7. do 14 kwietnia w Ustroniu-Jaszowcu. Areną zmagań będą domy wczasowe „Nauczyciel” i „Globus”.

.

 

W ramach Mistrzostw rozstrzygnięte zostaną cztery turnieje główne:

- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów od 55 do 65 lat,
- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów od 66 do 75 lat,
- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów powyżej 75 lat,
- Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek powyżej 50 lat.

Rozgrywki będą prowadzone systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund w tempie 60 minut + 30 sekund dodatkowo na każde posunięcie. Obowiązywać będą przepisy FIDE.

Honorowy patronat nad zawodami objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a w skład Komitetu Honorowego weszli m. in. Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego i Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski.

Jak co roku Mistrzostwom towarzyszyć będzie turniej przedszkolaków i dzieci do 10 lat.

Zapraszamy!

Mokate od wielu lat aktywnie wspiera i promuje „królewską grę”. Firma angażuje się w wiele wydarzeń i projektów związanych z szachami - od tych największych, po te z nieco niższych klas rozgrywkowych. Współpraca z Polskim Związkiem Szachowym, sponsoring Kobiecej Kadry Narodowej w Szachach, wsparcie projektu „Edukacja przez szachy w szkole” oraz prowadzenie „Akademii Szachowej Mokate” to najważniejsze z nich.

- Popularyzacja „królewskiej gry” jest jednym z naszych priorytetów. Chciałbym, żeby coraz więcej dzieci i młodzieży grało w szachy, bo dzięki temu wykształcimy w nich zdolność myślenia strategicznego, koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji – mówi dr Adam Mokrysz, prywatnie ogromny entuzjasta szachów.

Info. Mokate

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"