Wtorek, 07 maja 2024 r.  Imieniny: Benedykta, Ludomiły

Mistrzyni Polski, nasza Ewa

31.01.2013

Ewa Swoboda – zawodniczka UKS Czwórka Żory zdobyła złoty medal w biegu na 200 metrów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, w miniony weekend w Spale.

Żorzanka była zdecydowaną faworytką, ponieważ legitymowała się najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie. Już w eliminacjach pokazała, że jest doskonale przygotowana i z wynikiem 25.03 sekundy zajęła pierwsze miejsce.

Bieg finałowy, w którym była najmłodszą uczestniczką – to popis sprinterskich umiejętności Ewy i pewne zwycięstwo z doskonałym rekordem życiowym – 24,85 sekundy. Warto dodać, że to już czwarty złoty medal Mistrzostw Polski młodej żorzanki, wcześniej była bezkonkurencyjna w kategorii młodziczek.

Bardzo dobrą formę zaprezentował ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski młodzików - Grzegorz Biernat, który doskonale sobie radzi w gronie starszych rywali w nowej kategorii wiekowej - juniorów młodszych. Żorzanin w biegu na 300 metrów ustanowił nowy rekord życiowy 36,45 sekundy – a rezultat ten był piątym wynikiem Mistrzostw Polski.

Ewa Swoboda i Grzegorz Biernat są uczniami klasy trzeciej w Gimnazjum nr 4 .

Inna zawodniczka UKS Czwórki Żory, Daria Nowak zajęła 9 miejsce w biegu na 1500 metrów. Na tej samej pozycji uplasowała się Alicja Sicińska w biegu na 800 metrów. Robert Łukasiak swoje półtora kilometra przebiegł w czasie nowego rekordu życiowego.

Kolejne zawody „Czwórki” już 2 lutego. Będą to Halowe Mistrzostwa Śląska młodzików w biegach sprinterskich i skokach, na których o medale będą walczyć najmłodsi lekkoatleci, wśród nich Paweł Dzida.