Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 20 października 2019 r.  Imieniny: Ireny, Jana
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Mieszkanki Żor nagrodzone za bohaterską postawę obywatelską

09.07.2019
Mieszkanki Żor nagrodzone za bohaterską postawę obywatelską

Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec podziękował dwóm mieszkankom Żor za wzorową postawę obywatelską. Dzięki nim 71-letni mężczyzna odzyskał blisko 20 tys. złotych, które w czerwcu zgubił na ulicy. W spotkaniu z bohaterkami uczestniczyła także Anna Ujma, pełnomocnik prezydenta Żor, która przekazała im nagrody.

Pani Barbara i Pani Krystyna zasłużyły na miano bahaterek. Choć same się nimi nie czują i twierdzą, że zrobiły to co do nich należało, ich postawa zasługuje na słowa uznania. Na początku czerwca, w rejonie skrzyżowania ulic Rybnickiej z Wodociągową znalazły saszetkę, a w niej obok dokumentów sporą sumę pieniędzy. Bez chwili zastanowienia, przyszły z nią do komendy i przekazały policjantom. Okazało się, że wewnątrz znajdowały się dokumenty należące do 71-letniego mieszkańca Żor i prawie 20 tys. złotych. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia odzyskał zgubę, choć nie wierzył, że odzyska pieniądze.

Za uczciwość i wzorową postawę obywatelską obie Panie otrzymały dziś dyplomy i gratulacje od komendanta. Z podziękowaniami za piękny gest pospieszyła też Anna Ujma, która w imieniu prezydenta miasta przekazała bohaterkom upominki.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"