Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

MIARKA najcenniejszą marką Żor

08.03.2019

Destination Imagination to największy na świecie program edukacyjny nastawiony na rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia wśród młodych ludzi. Rezultaty pracy młodych wynalazców prezentowane są co roku na Olimpiadzie Kreatywności DI.

 

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.K.Miarki w Żorach – szkoły kreatywności i innowacji, od 2016 roku bierze udział w programie: w roku 2017 Miarkowi „Kosiarze mózgów” zdobyli brązowy medal w wyzwaniu artystycznym, drużyna „Go Signal” zdobyła Nagrodę Kreatora. W 2018 roku „Kosiarze mózgów” zdobyli Nagrodę Renesansu, dzięki której reprezentowali Polskę na Ogólnoświatowej Olimpiadzie w Knoxville w USA, a drużyna „Mixedup” zdobyła srebrny medal w wyzwaniu technicznym.

W tym roku wśród 215  drużyn, czyli niemal 2000 uczestników z całej Polski, 10 Drużyn zagranicznych, 270 Trenerów, 60 Ekspertów znalazły się znowu dwie drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K.Miarki w Żorach.

Drużyna FlyUp na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności zdobyła  brązowy medal i  wyróżniona została Nagrodą Renesansu- złotym medalem, uprawniającym do reprezentowania Polski na światowej Olimpiadzie Kreatywności w Kansas City w USA, która odbędzie się w połowie maja. Eksperci zachwycili się projektem technicznym i innowacją techniczną „statku powietrznego”, który przygotował Team FlyUp, docenili integrację pojazdu z kreatywnością przedstawionej na scenie historii i przygotowanymi atrybutami. Drużynę w składzie: Dominika Cimała (1d), Oliwia Cimała (3bg), Dominika Byra (1e), Krzysztof Możdżeń (3dg), Natalia Piksa (1a), Mateusz Przychodzień (3dg), Szymon Szleng (3dg) – prowadzą trenerzy DI: Elżbieta Klemens, Dagmara Zazulak.

Info. Miar.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"