Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Maraton pływacki zawodników UKS Salmo Żory. Na medal i to nie jeden

28.03.2014

Cztery dni, kilkadziesiąt klubów, kilkuset zawodników i bardzo dobre wyniki żorskiego klubu. Nic dodać, nic ująć.

W dniach 20 - 21 marca w Gliwicach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. Zawodnicy UKS Salmo Żory sześciokrotnie zajmowali miejsca na podium. Czterokrotnie indywidualnie i dwa razy drużynowo.

KACPER MILBRANT wywalczył I miejsce na 200m stylem klasycznym i II miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym. MONIKA WAGNER zajęła II miejsce w konkurencji 200m stylem zmiennym. AGNIESZKA TOMASIAK zdobyła III miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym. MARCEL SADŁO uplasował się na IX miejscu w konkurencji 400m stylem dowolnym. SZYMON JAWORSKI wywalczył IV miejsce w konkurencji

100m stylem dowolnym i 400m stylem dowolnym. Szymonowi należą się wielkie brawa i podziw! Mimo uciążliwej kontuzji nie zostawił swojej drużyny - razem z Kacprem, Moniką, Agnieszką i Marcelem zdobył I miejsce w sztafecie mieszanej 4 X 50m stylem dowolnym oraz II miejsce w sztafecie mieszanej 4 X 50m stylem zmiennym.

Również od piątku do niedzieli (21 - 23 marca) zawodnicy naszego klubu brali udział w IX Pucharze Rycerza Kmity w Zabierzowie. Z Zabierzowa UKS SALMO przywiozło 16 medali. Szymon Jaworski zdobył złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym oraz trzy srebrne medale w konkurencjach 50m, 100m, 400m stylem dowolnym a także brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Kacper Milbrant wywalczył złoty medal na dystansie 200m stylem grzbietowym i dwa srebrne medale w konkurencjach 400m stylem zmiennym i 50m stylem grzbietowym-warto zaznaczyć ,że w tej konkurencji Kacper płynął w tej samej serii (w eliminacjach) co aktualny Mistrz Świata Radosław Kawęcki. Marcel Sadło uplasował się na IV miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym i na VI miejscu na dystansie 50m stylem motylkowym.

Medale do worka wrzuciły także: Agnieszka Tomasiak i Monika Wagner.Agnieszka zdobyła trzy srebrne medale na dystansach 400m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym. Monika wywalczyła dwa srebrne medale w konkurencjach:200m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym. Alicja Lużyna i Izabella Kusak poprawiły swoje rekordy życiowe.

Remigiusz Kolawa zdobył trzy brązowe medale w konkurencjach: 200m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem klasycznym. Serdeczne podziękowania składamy panu Piotrowi Tomasiakowi, który zasilił naszą sztafetę 7 X 50m stylem dowolnym. Sztafeta SALMO była jedną z najmłodszych i wywalczyła IV miejsce.

Info. Salmo

Na zdj.: I miejsce - Mistrz Świata Radosław Kamęcki, III miejsce - Remigiusz Kolawa Salmo Żory