Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Mamy trzy złote medale! "Czwórka" na Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów

29.01.2016

Trzy złote medale zdobyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w biegach sprinterskich i skokach, które odbyły się 24 stycznia w Brzeszczach. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Ewa Swoboda i Paweł Dzida.

Doskonałą formę zaprezentował Paweł Dzida, który zdeklasował rywali na skoczni w dal i skokiem na odległość 6,86 m zdobył złoty medal i ustanowił rekord życiowy. Drugi wynik w konkursie 6,09 m  - uzyskał zawodnik z Dąbrowy. Drugi mistrzowski tytuł Paweł Dzida zdobył w biegu na 60m, zarówno w eliminacjach (7,18 s) jak i w finale (7,11s) był bezkonkurencyjny. Warto dodać, iż zawodnik „Czwórki” zajmuje I miejsce w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych w tabelach ogólnopolskich – co jest dobrą prognozą przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie.

Nasza czołowa sprinterka, mistrzyni i rekordzistka Europy - Ewa Swoboda nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom na dystansie 60m. Pomimo, iż biegała bardzo spokojnie -  bieg eliminacyjny (7,42s) jak i finałowy (7,43 s), była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal.

W zawodach bardzo dobre wyniki w biegach na 60 m uzyskały najmłodsze lekkoatletki „Czwórki”: Martyna Ziebura, Marta Kałmuk, Nina Kadela ,które startowały po za konkursem.

Udział w zawodach jak i treningach na hali w Ostrawie  był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Kolejne mistrzowskie zawody żorskich lekkoatletów już w 30 stycznia w Ostrawie.

Bardzo pracowity tydzień ma przed sobą nasza sprinterka - Ewa Swoboda:  już 30 stycznia  startuje na mitingu  w Luksemburgu, następnie  3 lutego – w Dusseldorfie (transmisja live – Eurosport 19:00) i 5 lutego w Łodzi na międzynarodowym mitingu Pedros Cup (transmisja live – TVP Sport 17:30)