Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Klaudii, Maurycego

Mammografia - wybierz się na bezpłatne badania

14.06.2018
Mammografia - wybierz się na bezpłatne badania

Bezpłatne badania mammograficzne będą odbywały się w specjalnym autobusie, który we wtorek, 26 czerwca, stanie przy sklepie Kaufland przy ul. Okrężnej 2. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości, niezależnie od miejsca zamieszkania - nie jest też wymagane skierowanie lekarskie.

Z darmowych badań mogą skorzystać ubezpieczone kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia zgłasza się niespełna połowa uprawnionych Polek. Warto to zmienić i skorzystać z tego prostego badania, ponieważ trwa ono zaledwie kilka minut, a przy tym pozwala na wykrycie niebezpiecznych zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Organizatorzy proszę o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz. info: UM

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"