Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 26 lutego 2021 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Kręci nas bezpieczeństwo na Skate Parku

05.08.2020

Wakacje, czas urlopów i zwiększonej aktywności fizycznej. Ogromna rzesza mieszkańców ten wolny czas od nauki i pracy spędzi w miejskim Parku Cegielnia. Infrastruktura parku jest różnorodna od placu zabaw, siłowni, toru rolkowego po Sakte Park. Ten ostatni codziennie oblegany jest przez miłośników spotów ekstremalnych. No właśnie, czy wszyscy mieszkańcy wiedzą, że Skate Park jest miejscem bardzo niebezpiecznym przeznaczonym tylko dla osób posiadających odpowiednie umiejętności i tylko dla rolkarzy,  deskorolkowców oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX?

Regulamin umieszczony obok urządzeń Skate Parku określa również wymagania dotyczące wieku uczestników zasad bezpiecznego korzystania oraz czynności zabronionych. Niestety coraz częściej zdarzają się sytuacje, które są niedopuszczalne w miejscu uprawiania sportów extremalnych. Nieodpowiedzalni rodzice wprowadzają swoje małe pociechy na rampy lub bezpośrednio przed skejtowców fruwających nad przeszkodami. Sporo osób przebywających w Parku nie stosuje się do obowiązkowej zasady noszenia kasku, niektórzy spacerują czy przesiadują na rampach stwarzając zagrożenie dla aktywnych uczestników. To tylko niektóre przykłady zachowań niosących znamiona urazów, kalectwa czy śmieci dla osób korzystających ze Skate Parku oraz gapiów oraz „nieproszonych gości”. Dla przestrogi niech przykładem będzie informację, która kilka tygodni temu obiegła świat miłośników Sakte Parków mówiąca o śmierci Damiana. Ten 16 latek z Kalisza zginął śmiercią tragiczną chcąc uratować dziewczynkę na hulajnodze, która nie powinna znaleźć się na trasie jego przejazdu . Oby do takich sytuacji nie dochodziło w naszym mieście a do wszystkich odwiedzający Park Cegielnia dotarła myśl że Skate Park nie jest placem zabaw dla małych dzieci, nie jest też miejscem nauki jazdy na rowerku czy spotkań towarzyskich.  
Aby dotrzeć do wszystkich z tak ważnym problem zachowania bezpieczeństwa na Skate Parku, Urząd Miasta oraz MOSiR przy współpracy z KM Policji w Żorach rozpoczyna szeroką kampanię edukacyjno–informacyjną pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo na Sakte Parku”.  Na rampach oraz urządzeń w Parku pojawią się banery, znaki graficzne, informacje mówiące o nakazach oraz zakazach dla odwiedzających Park. Podczas imprez plenerowych organizowanych w ramach Akcji Lato prowadzone będą razem z KM Policji działania edukacyjne, prelekcje, pokazy oraz pogadanki. Ale przede wszystkim celem kampania będzie próba dotarcia do wszystkich odpowiedzialnych mieszkańców i wyuczenie u nich nawyku reagowania na sytuacje niepożądane i niezgodne z zasadami bezpiecznego korzystania ze Skate Parku. Bo przecież wszystkich odwiedzających Park Cegielnia „Kręci bezpieczeństwo na Skate Parku”

Przeczytaj, zapamiętaj, reaguj i wymagaj.

Info. MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"