Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

Korzystasz z wypożyczalni rowerów? Zaproponuj miejsce parkingowe

09.10.2018
Korzystasz z wypożyczalni rowerów? Zaproponuj miejsce parkingowe

Blisko miesiąc funkcjonuje w naszym mieście wypożyczalnia rowerów czwartej generacji. Najchętniej korzystają z niej osoby przebywające w centrum miasta, które używają ich nie tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B, ale również w celach rekreacyjnych.

Wypożyczalnię tworzą jednoślady tzw. czwartej generacji, co oznacza, że nie wymagają one stacji dokujących, dzięki czemu cały system jest bardzo elastyczny i można go odpowiednio modyfikować. Początkowe 13 miejsc postoju rowerów ustalił Urząd Miasta. Parkingi można zmieniać w zależności od potrzeb mieszkańców, tak by rowery stały tam, gdzie są najchętniej wykorzystywane.

- Jesteśmy otwarci na sugestie obecnych i potencjalnych użytkowników rowerów GeoVelo i zachęcamy ich do przesyłania swoich propozycji na parkingi rowerowe do Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory. Gdzie chcielibyście wypożyczać lub zostawiać rower po zakończonej przejażdżce? Dajcie nam znać! – zachęca Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu. – Przy wyborze miejsca warto jednak mieć na uwadze, że jednoślady nie mogą być zostawiane na prywatnym terenie lub w pasie ruchu. Do zgłoszenia można dołączyć również zdjęcie potencjalnego miejsca parkingowego – dodaje.

Zgłoszenia miejsc parkingowych wypożyczalni GeoVelo na terenie Żor można przesyłać na adres: bpks@um.zory.pl do poniedziałku, 15 października br.

Dotychczasowe lokalizacje parkingów wypożyczalni rowerów GeoVelo:

Urząd Miasta (ul. Rynek 9)
Park Cegielnia (ul. Folwarecka 3)
Park Wodny Aquarion ( Wodzisławska 3A)
Muzeum Miejskie (ul. Muzealna 1/2)
Westernowy Park Rozrywki Twinpigs, ul. Katowicka 24
Osiedle Sikorskiego – Aleja Otto Sterna
Osiedle Pawlikowskiego – Miejska Biblioteka Publiczna
Osiedle Powstańców Śląskich – plac przy SP17
Osiedle Księcia Władysława – plac przy CKZiU
Osiedle Korfantego – parking przy ul. Osińskiej
Śmieszek
Kleszczówka (ul. Mikołowska)
Rój – parking przy ul. Wodzisławskiej

Przypomnijmy, że każdy rower GeoVelo jest wyposażony w urządzenie pozwalające na jego bieżącą lokalizację, elektroniczny zamek z modułem GPS oraz modułem transmisji danych, zintegrowane światło przednie oraz światło tylne zasilane z dynama, opony nieulegające przebiciom, mały przedni bagażnik, nóżkę, dzwonek oraz komfortowe, regulowane siodełko. Dzięki modułowi GPS kradzież roweru nie jest możliwa.

Wypożyczalnia rowerów będzie czynna przez cały sezon, czyli od 1 marca do 30 listopada.

Jak skorzystać z rowerów? Na początek należy ze sklepu Google Play lub AppStore pobrać aplikację GeoVelo i zainstalować ją na smartfonie. Następnie należy uruchomić aplikację oraz zasilić konto opłatą aktywacyjną w wysokości 10 zł. Później pozostaje tylko odblokowanie roweru za pomocą aplikacji i możemy ruszyć w miasto! Po zakończeniu przejażdżki rower trzeba odstawić w jednym z wyznaczonych miejsc i ręcznie zablokować zamek oraz pamiętać o zakończeniu jazdy w aplikacji. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.geovelo.pl.

Opłata za wypożyczenie roweru wynosi 1,50 zł za 30 minut, 3 zł za godzinę lub 9 zł za cały dzień. System oferuje możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego za 49 zł lub rocznego za 199 zł, który pozwala na korzystanie z roweru przez godzinę dwa razy w ciągu dnia. info: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"