Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Bernadetty, Julii

Kolejny sukces siatkarek z SP 3

17.05.2016

Dobre wieści z siatkarskich parkietów spłynęły z drugiego półfinałowego turnieju KINDERKA. Tym razem dziewczyny z klasy 5 w SP 3 mogą pochwalić się sukcesem i dołączyć do grona finalistek turnieju Kinder+Sport. Słowo finał i SP3 coraz częściej występują razem!

W turnieju rewanżowym dziewczyny świetnie zaczęły od wygranej z Pyskowicami, w drugim meczu walczyły zacięcie o zwycięstwo z Płomieniem Sosnowiec, któremu w zeszłym tygodniu uległy. Tym razem zrewanżowały się i dopisały 2 punkty na swoje konto. W ostatnim meczu uległy drużynie z Zawiercia, ale to nie wpłynęło na wynik końcowy i nasze dziewczyny zagrają w finale, gdzie zagra już tylko 8 zespołów z 97 z całego województwa.

W niedzielę 15 maja odbył się turniej rewanżowy Kinder+Sport w kategorii trójek chłopców. Drużyna z klasy V z SP 3 w składzie: Wójciga Jakub, Piksa Aleksander, Grela Antoni oraz Rerych Mikołaj, po zdecydowanie lepszej grze przegrała odpowiednio z Norwidem Częstochowa 0-2 w setach do 14 oraz 13. W drugim meczu uległa drużynie z Jaworzna 1-2 oraz w ostatnim meczu z MOSM Tychy 0-2. Zdecydowanie lepsza gra chłopaków w tym turnieju nie wystarczyła, aby awansować do finału na Śląsku.
Chłopakom serdecznie gratulujemy zajęcia miejsca w pierwszej 20 na Śląsku.

W sobotę 14 maja nasze seniorki uległy 0:3 z SMS Jastrzębie w setach 17:25/16:25/18:25. Widać braki w zgraniu naszych dziewczyn. Czasami trochę brakuje szczęścia. Dalej walczymy o jak najlepsze miejsce w grupie. Zostały dwa mecze wyjazdowe ze Szczyrkiem i TKKF-em Jastrzębie.
Trzymamy kciuki za kolejne mecze i życzymy powodzenia.