Sobota, 27 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Teofila, Zyty

Kolejne zwycięstwa juniorów i kadetów ŻAK Żory

16.12.2017

Zespoły ŻAK Żory odniosły kolejne sukcesy. Drużyna MU18 pokonała na wyjeździe drużynę Pogoń Ruda Śląska, a drużyna U16 wygrała u siebie z drużyną MOSM Tychy.

Wysokie zwycięstwo odnieśli w środę juniorzy Żorskiej Akademii Koszykówki, pokonując na wyjeździe Pogoń Rudę Śląską 94:65. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Marciaka, po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach pokazała swoją przewagę i w trzeciej kwarcie pokonała zespół Pogoni 35:18. Czwarta kwarta była już tylko formalnością i przypieczętowała zwycięstwo naszej drużyny.

Dzięki zespołowej grze w ataku oraz skutecznej obronie na gratulacje zasługuje cała drużyna, jednakże szczególnie wyróżnić należy Pawła Sitka (bardzo dobra gra), Iwo Rybińskiego (4 wsady) oraz Miłosza Żebrowskiego (6 trójek).

Wysokie i pewne zwycięstwo 117:65 odniosła drużyna U16 Żorskiej Akademii Koszykówki, pokonując na własnym parkiecie zespół MOSM Tychy. To już ósma wygrana naszych kadetów w lidze, którzy z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A rozgrywek Śląskiego Związku Koszykówki.

Pogoń Ruda Śląska - ŻAK Żory 65:94 (11:18)(22:22)(18:35)(14:18)

ŻAK Żory - MOSM Tychy 117:65 (26:23)(31:14)(31:12)(29:16)

iinfo: ŻAK Żory