Sobota, 04 maja 2024 r.  Imieniny: Floriana, Moniki

Kolejka 9, czyli jeden "Mały" to za mało...

05.12.2012

Z drużyną WKK jeszcze nigdy w oficjalnych rozgrywkach żorzanie nie wygrali, aczkolwiek w żorskim meczu mogli pokusić się o niespodziankę. I to mimo świetnej dyspozycji Bartoszów: Bochno (26 punktów) i Diduszko (14 punktów) – gdyby nie było pierwszej kwarty…

Cóż, goście zanotowali run 13:0 (od 6:8 do 6:21) i od tego czasu Bankowi już tylko odrabiali. W końcówce pierwszej kwarty Karol Kupczak wszedł na plac gry za Marcina Marczyka i była to dobra zmiana: dobrze „otworzył” wynik w drugiej kwarcie rzutem za 3 (wszystkie swoje punkty zdobył w drugiej części meczu) i lepiej radził sobie w obronie z dorównującym mu warunkami fizycznymi Janem Grzelińskim. Szkoda, że „armat” starczyło na 4 minuty drugiej odsłony, kiedy gospodarze doszli wrocławian na 4 „oczka” (28:32). Kwarta ta skończyła się remisowo, ale można było mieć nadzieje na kontynuację gry żorzan w trzeciej odsłonie. Kibice się nie zawiedli – podopieczni trenera Szymika pozwolili rzucić gościom ledwie 9 punktów, a sami – głównie dzięki rzutom Jacka Rducha, Krzysztofa Zielińskiego i Grzegorza Zadęckiego – zdobyli 17. Tak więc przed ostatnim akordem sobotniego meczu strata do gości wynosiła tylko 5 punktów. Niestety, 4 niecelne rzuty na początku, jakaś dodatkowa strata i… dystans 5 punktów utrzymał się tylko przez 2 minuty. Potem tandem Bochno – Diduszko wsparty Mirosławem Łopatką dokończyli dzieła. W tym momencie nie pomogło kolejne wejście Kupczaka na boisko, a walczący do upadłego Zieliński nie był w stanie (oprócz osiągnięcia „double-double”) sam odrabiać strat.

Prezes Adrian Fojcik: „Sądzę, że WKK był do ogrania. Niestety – brak skuteczności z zeszłego tygodnia Białdygi, czy słabszy mecz punktowo naszego kapitana Ochodka, ale też rozgrywającego Marczyka wyraźnie odbijają się negatywnie na naszych zdobyczach punktowych. Cieszy zdobycz punktowa Zadęckiego, czy wyniki Zielińskiego (12 punktów i 10 zbiórek), ale do niedawna to my byliśmy jako zespół w ligowej czołówce trafionych „trójek”. Chyba czas na wzmocnienie drużyny, choć…zaczekać należy na rozstrzygnięcia w dwóch ostatnich meczach. Może to ostatni moment na mocne zaakcentowanie swojej obecności dla niektórych zawodników?”

01.12.2012, Żory 18.00
HK Bank Spółdzielczy Żory – WKK Wrocław 64:81 (15:28, 21:21, 17:9, 11:23)
Zadęcki 18 (4x3), Zieliński 12, Kupczak 10 (1x3), Rduch 7, Marczyk 6, Anduła 5, Torebko 3, Ochodek 2, Jasiński 1, Białdyga 0, Szczotka.

Info: Hawajskie Koszule