Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 27 maja 2020 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Klub Rebus zaprasza wszystkie Baśki

02.12.2019

Serdecznie zapraszamy na coroczny Koncert Barbórkowy w Klubie Rebus. Czwartego grudnia o czwartej po południu spotkamy się już po raz ósmy. Tym razem na scenie, w koncercie pod nazwą "Pięć żywiołów", wystąpi znakomita artystka – śpiewaczka operowa, pieśniarka, mezzosopran liryczny – Izabela Kopeć. Wstęp wolny. Spędźcie z nami to piękne popołudnie.

Izabela Kopeć - mezzosopran liryczny. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalnym o specjalizacji wokalno-aktorskiej i oratoryjno-kantatowej. Jest też kompozytorką i producentką muzyczną - właścicielką firmy ARTMUS-IK IZABELA KOPEĆ. Prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i zagranicą. Śpiewała na wielu festiwalach – m.in. międzynarodowym Amber Baltic Festival w Międzyzdrojach , Kręgach Sztuki w Cieszynie, festiwalach muzyki kameralnej:,,Dekada'',,,Viva il canto''-Cieszyn . Brała udział w prawykonaniu muzyki oratoryjnej ,,Stabat Mater'' Christophe’a Voise, i ,,Creda ''Henri Seroki, Petera Machajdika.

W 2011 roku z okazji beatyfikacji Jana Pawła II nagrała z Amedeo Minghi-kompozytorem i śpiewakiem włoskim, utwór pt: Un uomo venuto da molto lontano ("Człowiek, który przyszedł z daleka"). W tym samym roku Izabela koncertowała w Polsce z autorskim projektem House Opera Diva - to cross-overowy projekt, który łaczy operowy głos z innymi gatunkami muzycznymi.

W 2009 roku skomponowała utwór "I'm singing for You" do filmu fabularnego "15 fotografii" w reż. Franciszka Dzidy.
W swoim repertuarze posiada pieśni, muzykę oratoryjną: (Bach, Haendel, Paisiello, Mozart, Haydn, Rossini, Donizetti, Mendelsohn, pieśni: Debussy, De Falla, Ravel, Faure, Piazzolla, Rachmaninow, Rogowski, Chopin, Paderewski Karłowicz, Berlioz Szymanowski, operową Mozart ,Rossini, Bizet, Saint-Saens).
Nagrała sześć płyt: Sycamore Tree (2006), Inspiracje (2007), Five (2010) , Piazzolla. Show Me Your Tango (2012), płyta z pieśniami Piazzolli została zarejestrowana w Luksemburgu z tamtejszymi filharmonikami, Moc tradycji''( 2013), Songs and Fantasmagories L. M. Rogowski (2017). W dorobku posiada liczne nagrania telewizyjne i radiowe.

Jest Stypendystką Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy (2013), Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016), Stypendystką Prezydenta miasta Lublina (2018).
Firma Artmus-IK wyprodukowała kilkadziesiąt koncertów, cztery teledyski, oraz sześć albumów płytowych.
Najnowszą międzynarodową produkcją firmy Artmus-IK Izabela Kopeć jest dwupłytowy album „Songs & Fantasmagories” Ludomira Michała Rogowskiego. To pierwszy w historii monograficzny dwupłytowy album z muzyką wokalno-instrumentalną Rogowskiego, zawierający jego pieśni solowe i kompozycję Fantasmagories na głos (Izabela Kopeć) z orkiestrą, nagrany z towarzyszeniem orkiestru Teatru Wielkiego Opery Narodowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza i Ewy Pelweckiej( fortepian).

Na koncert, uroczystość i cudowny śpiew zapraszamy w najbliżsżą środę o 16:00 do Klubu Rebus w Żorach. Klub Barbar czeka!

Źródło: Rebus

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"