Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 04 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Izydora, Wacława

Kiermasz, wymiana książek, warsztaty językowe. Biblioteka zaprasza do Twinpigs

18.02.2020

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 22 lutego br. w godzinach od 9:00 do 12:00 do uczestnictwa w atrakcjach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach.

W programie:
– kiermasz książek i wymiana książkowa,
– stanowisko do gier planszowych,
– warsztaty językowe z wolontariuszami – nauka przez zabawę.

Wszystkie te aktywności odbędą się podczas

Targu na Zielonym Żory na terenie Parku Twinpigs Zory w ramach projektu biblioteki "CreativeSpace@Library".

Projekt ten realizowany jest w ramach programu Europejski Korpus Solidarności, Wolontariat Europejski, dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej i ma na celu tworzenie przestrzeni międzykulturowej, w której wolontariusze europejscy pracując w żorskiej bibliotece poznają ludzi nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich, wspólnie poszerzają swoje horyzonty, poznają kultury, języki i aktywnie włączają społeczność lokalną w nurt swoich działań.

Stwarza to niepowtarzalną szansę do ćwiczenia się w codziennej komunikacji na styku kultur, do ustalania i przestrzegania wspólnych zasad, a także respektowania odmiennych poglądów i wartości. Poprzez udział w projekcie wszyscy jego beneficjenci – wolontariusze, bibliotekarze, społeczność lokalna – pracując razem uczą się otwartości na różnorodność kulturową i jej poszanowania.

Wszystko to pomaga zapobiegać uprzedzeniom, rasizmowi i wszelkim postawom prowadzącym do wykluczenia oraz rozwija poczucie tolerancji i zrozumienia dla różnorodności.

Zapraszamy serdecznie,
WSTĘP WOLNY!

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"