Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Karateka z Żor z medalem Mistrzostw Europy. Szymon Kieczka wywalczył brąz

01.12.2016

W licznej reprezentacji Polski znalazło się 4 zawodników z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory. Swoją cegiełkę do zwycięstwa drużynowego Polaków dołożył uczeń 1LO, Szymon Kieczka, który w kategorii kata młodzików wywalczył trzecie miejsce, zdobywając tym samym pierwszy historyczny medal ME dla żorskiego kyokushin.

XXX Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin odbyły się w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal w Holandii W dniach od 25 do 26 listopada. Wzięło w nich udział 423 zawodników z 26 krajów, w tym Japonii, USA i Australii. Mistrzostwa zostały wprost  zdominowane przez Polaków. W klasyfikacji końcowej polska reprezentacja zajęła pierwsze miejsce przed Japonią, Holandią i Rosją.

Swoją cegiełkę do zwycięstwa drużynowego Polaków dołożył Szymon Kieczka, który w kategorii kata młodzików zdobył brąz. W kumite natomiast, swoją przygodę na ME, Szymon rozpoczął od wygranej w bardzo zaciętej walce z reprezentantem Rosji. W 1/4 finału uległ niestety utytułowanemu zawodnikowi z Japonii.

W kumite młodzików Shogun Żory reprezentowali jeszcze Bartosz Sułowicz i Miłosz Myszkowski. Miłosz przegrał  swój ćwierćfinał też z Japończykiem, w pierwszej walce trafiając również na reprezentanta Rosji. Bartek natomiast po zaciętym boju uległ w pierwszej walce reprezentantowi Turcji, któremu niestety zaliczono zdobycie punktu nieprzepisową techniką.

Pieczę nad młodymi zawodnikami sprawował ich trener, sensei Dariusz Kudyk, który wystartował w konkurencji kata seniorów. Zdaniem trenera, walki były ostre, przeciwnicy wymagający pod względem technicznym i fizycznym. Mimo to zawodnicy tanio skóry nie sprzedali, nabierając sporo doświadczenia w debiucie na tak prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy. Przyszłoroczne ME odbędą się w Świnoujściu.

Przed naszymi młodymi karatekami jeszcze w tym roku kolejne wyzwania. Już 2 grudnia Szymon i Bartosz wylatują do Bułgarii na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata organizowane przez Kyokushin World Union, a po powrocie czeka ich start na Pucharze Polski w Ciechanowie.

Jeśli chcesz pójść w ślady żorskich karateków, Klub Sztuk Walki Shogun Żory zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia karate kyokushin, które prowadzi sensei Dariusz Kudyk w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych przy ul. Rybnickiej. Szczegóły na: http://shogun-zory.pl/aktualnosci_klubowe.html.