Poniedziałek, 06 maja 2024 r.  Imieniny: Filipa, Jakuba

Justyna o Żorach wie wszystko

03.06.2011

Justyna Szewczyk z Gimnazjum nr 1 została nowym Żorskim Omnibusem. Wczoraj w „Scenie Na Starówce” odbył się finał konkursu „Co wiesz o Żorach”.

Drugie i trzecie miejsce zajęły również uczennice G-1 – kolejno: Aleksandra Błażyca i Dorota Piątek. Eliminacje do finału odbyły się 23 maja. Trzyosobowe drużyny walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Żory – I miejsce zajęło G-1, II pozycję wywalczyło – G-2, III miejsce na podium zdobyło G-8. W finale rywalizowało ze sobą dziewięciu uczniów, którzy podczas eliminacji osiągnęli najwięcej punktów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o mieście i jego historii, a także znajomością śląskiej gwary i obyczajów. Tegoroczny konkurs „Co wiesz o Żorach” był już 34. edycją turnieju. pc-s