Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 20 listopada 2018 r.  Imieniny: Anatola, Sędzimira

Jarmark Świąteczny trwa! Przyjdź na rynek

13.11.2017
Jarmark Świąteczny trwa! Przyjdź na rynek

Przepiękne domki handlowe i ozdoby, oryginalne produkty oferowane przez kupców, ciekawe atrakcje towarzyszące, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, a przede wszystkim niezwykła, świąteczna atmosfera wróciły na żorski rynek! 1 grudnia w naszym mieście wystartował Jarmark Świąteczny.

Za sprawą pełnego atrakcji Jarmarku na żorskim rynku można już poczuć radosną atmosferę oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W pobliżu bajkowej karuzeli „Żorzanki” i przy aromacie grzanego wina, w pięknie ozdobionych, klimatycznych domkach wystawowych można kupić, m.in. przeróżne smakołyki oraz oryginalne prezenty świąteczne dla najbliższych, a także ozdoby i dekoracje do domu. W tym roku, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach pozyskał aż 26 wystawców. Gości z pewnością ucieszy rozszerzona oferta gastronomiczna. Można kupić, m.in. regionalne wędliny, sery i miody, a także chałwę i naturalne przyprawy. W ofercie pojawiły się także m.in. bigos, pierogi, serki z grilla, owoce w czekoladzie, węgierskie kołacze (kurtosze) oraz grzane wino, kawa, herbata i gorąca czekolada.

By swobodnie korzystać z oferty przygotowanej w ramach Jarmarku Świątecznego, na płycie rynku przygotowane zostały miejsca do konsumpcji. Oprócz pysznych artykułów spożywczych, w klimatycznych domkach sprzedawane są też rzeczy idealne na mikołajkowe i gwiazdkowe prezenty, m.in.: czapki, szaliki, różnego rodzaju rękodzieło, artykuły dekoracyjne (decoupage), ręcznie szyte poduszki i maskotki, tekstylia, ręczniki, ceramika i biżuteria.

Jarmark Świąteczny potrwa do piątku, 22 grudnia. Zakupy zrobimy od poniedziałku do czwartku w godz.: 10:00 – 18:00 oraz od piątku do niedzieli w godz.: 10:00 - 20:00.

Na gości jarmarku czeka wiele atrakcji towarzyszących, a ich szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej miasta: www.zory.pl. W środę 6 grudnia, na żorski rynek przyjedzie Mikołaj wraz ze swoją świtą – tego dnia z pewnością nie zabraknie niespodzianek i prezentów. Jarmark zakończy się „Wigilią dla mieszkańców”! W piątek, 22 grudnia, każdy kto odwiedzi żorski rynek będzie mógł spróbować tradycyjnych świątecznych smakołyków, przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”.

Świąteczną atmosferę na Starówce, oprócz jarmarku, tworzą piękne ozdoby oraz klimatyczna karuzela „Żorzanka”. Przypomnijmy, że z tego unikatowego, dwupoziomowego urządzenia może jednocześnie  skorzystać aż 70 osób. Karuzela nie tylko zachwyca wyglądem, niosącym skojarzenia z XIX-wieczną Belle Epoque, ale też wpisuje się w kontekst historyczny naszego miasta i edukuje, dzięki malowidłom przedstawiającym historyczne Żory.

info. UM

 









Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"