Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Hipolita, Mateusza
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Herbert jest zawsze na czasie

23.04.2019

Wróżenie w wykonaniu Karoliny Kozłowskiej z Gimnazjum nr 3 w Żorach i Siódmy anioł brawurowo przedstawiony przez Szymona Niedzielę z III Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Żorach to najwyżej ocenione przez członków jury Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta wystąpienia.

Na drugim miejscu znalazły się: Potwór Pana Cogito w interpretacji  Laury Hanak z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku oraz Apollo i Marsjasz w wykonaniu Anny Nowak z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.
Trzecie miejsce – wiersz Wilki zaprezentowany przez Julitę Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach oraz Domysły na temat Barabasza w wykonaniu Kamili Serafin z Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Rybniku.
Konkurs jest organizowany już po raz siedemnasty pod honorowym patronatem żony Zbigniewa Herberta – pani Katarzyny Herbert i cieszy się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów z całego województwa. Młodzież ma okazję poznać twórczość tego niezwykłego poety, ale również pracować nad swoją dykcją, oswajać się ze sceną i publicznością.
Jesteście elitą w dzisiejszych czasach, bo chcecie sięgnąć po poezję i zmierzyć się z własnymi słabościami na scenie – powiedział podczas warsztatów scenicznych z uczestnikami instruktor Michał Skiba.

Tegoroczny finał odbył się w Muzeum Miejski w Żorach. Organizator i współorganizatorzy to: III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Żorach, Towarzystwo Przyjaciół tegoż liceum oraz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Sponsorem jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Info. i zdj. org.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"