Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Groził, że wysadzi mieszkanie. Uległ dopiero policyjnym negocjacjom

14.05.2018
Groził, że wysadzi mieszkanie. Uległ dopiero policyjnym negocjacjom

34-latek sterroryzował najbliższych nożem, a potem zagroził mundurowym. Zabarykadował się w mieszkaniu i ostrzegał, że wysadzi je w powietrze. Uległ po rozmowach z katowickimi negocjatorami, którzy przyjechali do Żor na prośbę miejscowych policjantów.

Wczoraj przed 21.00 oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadomiania Ratunkowego w Katowicach o tym, że na osiedlu Sikorskiego mężczyzna zamknął się z bliskimi w mieszkaniu i grozi im nożem.

Oficer dyżurny błyskawicznie skierował na miejsce patrol. Policjantom otworzył drzwi mężczyzna, który wymachując ostrym narzędziem zaczął kierować pod ich adresem groźby. Gdy udało się im uniknąć ciosów, agresor trzasnął drzwiami i zamknął je na klucz. Wówczas dyżurny wysłał dodatkowe patrole, gdyż interweniujący policjanci w międzyczasie usłyszeli, że 34-latek zamierza "wysadzić w powietrze mieszkanie".

Pod blokiem wraz z kolejnymi patrolami pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe i karetka pogotowia. Z budynku ewakuowano ponad 20 mieszkańców klatki schodowej, w tym braci i ojca 34-latka. Ci ostatni, po tym jak ukryli się w pokoju, opuścili domostwo przez okno położonego na parterze mieszkania.

Po ewakuacji mieszkańców, którym zaproponowano schronienie w Centrum Organizacji Pozarządowych w Żorach, i odcięciu dopływu gazu do mieszkań, do akcji przyłączyli się policyjni negocjatorzy z Katowic. To dzięki rozmowie z nimi 34-latek przed godziną 2.00 zdecydował się na dobrowolne opuszczenie mieszkania, po czym trafił pod opiekę medyczną. Po zbadaniu mężczyzny przez specjalistów został zatrzymany przez żorskich stróżów prawa.

Mundurowi przeszukali mieszkanie, jednak nie znaleźli w nim żadnych niebezpiecznych przedmiotów, czy materiałów, których użyciem groził 34-latek. Mieszkańcy bloku wrócili już do domów, a zatrzymany trafił do policyjnej celi. Wkrótce śledczy w porozumieniu z prokuratorem ustalą jakie mężczyna usłyszy zarzuty. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"