Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Festiwal bez barier - wielkie taneczne święto za nami

19.04.2018
Festiwal bez barier - wielkie taneczne święto za nami

W niedzielę, 15 kwietnia, odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży "Dzieci Dzieciom Bez Barier". Na deskach żorskiego MOK-u zaprezentowało się 67 zespołów tanecznych (około 1200 młodych tancerzy) z 26 miast Polski.

Taneczną imprezę dla mieszkańców Żor i okolic jak co roku zorganizowało Stowarzyszenie Formacja Taneczna "Reaktywacja Żory" i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Festiwal był formą przeglądu z nagrodami i pucharami dla najlepszych. Tancerze oceniani byli przez fachowe jury w składzie: Anna Hampel, Katarzyna Nowak i Dawid Sprawka. Grupy taneczne rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach tanecznych: SHOW DANCE, ART DANCE i STREET DANCE oraz w czterech kategoriach wiekowych.

Na zakończenie scenę opanowali tancerze w kat. wiekowej 30 plus - tańczące mamuśki i ojcowie zrobili na scenie prawdziwą furorę. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła, który ufundował nagrody GRAND PRIX. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Żory. Zarząd Stowarzyszenia pragnie gorąco podziękować za okazane wsparcie finasowe i pomoc w organizacji festiwalu:

- U. M. Żory i Panu Prezydentowi W. Sosze

- Przewodniczącemu Rady Miasta Panu P. Kosztyle

- OSP Żory

- jurorom festiwalu

- Dyrektorowi MOK S. Ratajczykowi i wszystkim pracownikom MOK Żory

- p. akustykowi M. Szostkowi

- p. Alexowi Meredyk za konferansjerkę

- fotografom:Kindze Paszek, Marzenie Rybskiej, Annie Kołodziejskiej, Jackowi Kucharskiemu

- sponsorom:

Firmie NTCE Andrzej Owcarz, Reastauracji Hetman, Piekarni E. Kristoff,Auchan Żory, państwu Izabeli i Wojciechowi Pustelnik,p. Sebastianowi Rytelewskiemu, firmie MK Travel M. M. Kozik, p. Jackowi Kucharskiemu , restauracji Kebeb Żory Levent Baykal oraz firmie Mokate.

- wspaniałym i niezawodnym rodzicom dzieci z formacji tanecznej Reaktywacja Żory, którzy jak co roku stanęli na wysokości zadania pełniąc dyżury w szatniach, kawiarence, pomagając przy rekwizytach i ogarniając cały ten kolorowy i taneczny rozgardiasz. info: Reaktywacja
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"