Czwartek, 28 marca 2024 r.  Imieniny: Anieli, Jana

E-futbol Liga: FC Żory tym razem nie daje rady. Iskra strzela 5 bramek i wygrywa

06.10.2014

Za nami 17 kolejka 1 ligi i 20 kolejka 2 ligi. Kolejne mecze na szczytach tabel.1 i 2 ligi.

W 1 lidze doszło do kolejnego meczu na szczycie tabeli. Drużyna ZUPIL Piaski, która zajmowała 3 miejsce podejmowała lidera rozgrywek – zespół MaxBudu Wielopole. Mecz miał bardzo ciekawy przebieg. ZUPIL od początku ruszył do ataku, ale to MaxBud miał wyśmienitą okazję do strzelenia bramki, gdy napastnik gości lobował bramkarza, jednak piłka minęła bramkę. Od 15. minuty gospodarze ruszają do frontalnych ataków. Jeden z nich powinien zakończyć się bramką, ale na przeszkodzie stanął bramkarz MaxBudu, odbijając piłkę na róg. Jeszcze kilkakrotnie w 1 połowie Piaski wychodziły z przewagą dwóch, trzech zawodników, jednak marnowali dogodne sytuacje. Wynikiem 0 – 0 zakończyła się 1 połowa tego meczu. Na 2 połowę z jeszcze większą motywacją wyszli zawodnicy ZUPILA, którzy grali w 5 zawodników non stop w obronie plus bramkarz, a swój atak opierali na szybkich skrzydłowych. Około 60. minuty spotkania pada pierwsza bramka dla gości. Rzut rożny, zgranie piłki, główka i MaxBud cieszy się ze strzelonego gola. Gospodarze ruszają do ataku, chcąc jak najszybciej wyrównać, ale nie udaje im się strzelić bramki. W odpowiedzi MaxBud wychodzi z kontrą, piłka odbija się od pleców pomocnika gości i ląduje w siatce. Mamy 2 – 0 dla MaxBudu. Nie zrażeni takim obrotem ZUPIL-owcy dalej atakują, ale w tym dniu zabrakło im zimnej krwi pod bramką przeciwników. Takim wynikiem kończy się ten ciekawy mecz prowadzony w bardzo szybkim tempie.

Z walki o mistrzostwo nie rezygnuje FC Morgan. W tej kolejce zawodnicy wicelidera zaaplikowali Meksykowi 5 bramek, tracąc tylko jedną i mogą się pochwalić najlepszym bilansem bramkowym. Bez grania 3 punkty zgarnął Marat i wskoczył ponownie na 3 miejsce. Do rozegrania jest jeszcze zaległy mecz ZUPIL-a z Maratem, który ma kolosalne znaczenie w walce o mistrzostwo. Wynikiem hokejowym zakończył się mecz Kody System z FC Żory. Goście podbudowani zwycięstwem nad Maratem byli pewni zgarnięcia 3 punktów. Prowadzili w meczu już 0 – 2 i 1 – 3, by ostatecznie przegrać ten mecz 5 – 4. Wynik ten należy uznać za sporą niespodziankę. Ostre strzelanie odbyło się również w Ochojcu. Dżoga Team podejmowała ZRB Noster i pojedynek ten przegrała 3 – 4. Taki wynik sprawia, że o utrzymanie się w 1 lidze będzie bardzo trudno. Cenne zwycięstwo odniósł Amator, wygrywając z Victorią 2 – 1.

W 2 lidze również odbył się mecz na szczycie. Lider rozgrywek – drużyna z Rybówki podejmowała wicelidera – Amanis Pub Nowiny. Górą byli gospodarze wygrywając 2 – 0. Zwycięstwo to pozwoliło im umocnić się na 1 miejscu. W tej chwili mają 5 punktów przewagi nad swoim rywalem. Na równi pochyłej znajduje się zespół AKP. Kolejna porażka, tym razem z FC Chwałowice 2 – 0. Drużyna AKP chyba odpuściła walkę o awans. O awansie myśli RowRyb, któremu w tej kolejce nieco pokrzyżował plan Continental, remisując 2 – 2. Niespodziewanej porażki doznał Huragan, ulegając Solszybowi aż 1 – 5. Z bagażem 5 bramek wraca Iskra z meczu z Lubarem. Viking i RKP dopisały sobie po 3 punkty bez gry.