Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 20 listopada 2018 r.  Imieniny: Anatola, Sędzimira

Dzień Japonii. Maloka zapraszana Festiwal "Opinie"

07.11.2017
Dzień Japonii. Maloka zapraszana Festiwal "Opinie"

18 listopada zapraszamy na wyjątkową imprezę pt. „DZIEŃ JAPONII”, na której będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze Japonii, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w warsztatach. Będzie to już szósta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Od 15.00 do 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w Rodzinnej Grze Edukacyjnej pełnej oryginalnych warsztatów, takich jak: origami, herbaciane miseczki, kaligrafia, mangowe postacie, geograficzne puzzle i taniec z wachlarzami.

Od 15.30 do 17.00 będzie też można przymierzyć japońskie kimona i zrobić sobie w nich zdjęcie na tle Fuji, a także dowiedzieć się więcej na temat tych oryginalnych ubrań w kąciku kimon.

Od 17.00 na dużej sali żorskiego MOKu jak co roku będzie można obejrzeć ciekawe prezentacje o Japonii znanych podróżników i pasjonatów kultury japońskiej. W tym roku Anna i Marcin Szymczakowie zapraszają na pokaz slajdów pt. „WYSPY JAPOŃSKIE – od tropików Okinawy po Fuji”. W tajniki współczesnego tańca Yosokai wprowadzą nas członkowie Grupy Tanecznej Sakumarai Poland, zaś ceremonię herbacianą poprowadzi Anna Bielak z Kimono Cafe. Na zakończenie zobaczymy prezentację z elementami tanecznymi pt. „W krainie tańca yosakoi w Polsce" grupy Sakumarai.

Od 16.00 ruszy MIYU Sushi i będzie można zakupić najpyszniejsze w naszej okolicy sushi w atrakcyjnej festiwalowej cenie. Wszystkich gości zapraszamy też na aromatyczne kawy i herbaty do Opiniowej Kawiarenki Janeczki.

Zachęcamy uczestników do przyjścia w strojach inspirowanych kulturą Japonii. Jak co roku przewidziane są nagrody dla najciekawiej ubranych osób.

W trakcie imprezy także wystawa fotograficzna „Barwy Japonii” oraz poznamy zwycięzców konkursu wiedzy o Japonii spośród żorskich gimnazjalistów.

Termin i miejsce: 18 listopada (sobota) 2017 r., Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście 1

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory.

WSTĘP WOLNY!

Bez biletów, rezerwacji i opłat – zapraszamy wszystkich chętnych!!!

Więcej informacji na bieżąco na: www.facebook.com/FestiwalOpinie

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"