Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 19 stycznia 2021 r.  Imieniny: Henryka, Mariusza

Dzielnicowi odwiedzają seniorów z listami od dzieci

29.12.2020

To osoby starsze, samotne i często nieporadne najczęściej padają ofiarami oszustów. Aby ostrzec seniorów przed tego typu przestępcami, policjanci z Żor zainicjowali akcję profilaktyczną, w ramach której dzieci napisały listy z przestrogami dla swoich babć i dziadków. Zawierające najcenniejsze porady, wydano w formie ulotek, które teraz, za sprawą dzielnicowych trafiają do najstarszych mieszkańców miasta.

Za niespełna miesiąc większość seniorów będzie obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Żorscy dzielnicowi przez ten czas planują dotrzeć do wielu z nich i przekazać ulotki z radami, które powstały w ramach zorganizowanego dla dzieci konkursu na list do babć i dziadków. Treść listów jest bardzo cenna, zwłaszcza dlatego, że zawiera liczne porady jak uchronić się przed przestępcami, w tym oszustami.

Policjanci pierwszego kontaktu wyruszyli właśnie z nimi na ulice. Docierają też do najodleglejszych dzielnic miasta, pukają do drzwi starszych, często samotnych osób. Rozmawiają i ostrzegają. Informują też, jak zachować się w sytuacji, gdy mamy do czynienia z przestępstwem.

Listy dzieci cieszą seniorów, a trwające, choć krótkie spotkania z dzielnicowymi są niezwykłą okazją, aby przypomnieć starszym mieszkańcom Żor, że zawsze mogą na nich liczyć. Policjanci życzą też wszystkim wiele zdrowia w nadchodzącym Nowym Roku i żegnają się słowami „bądźcie bezpieczni”.

Inicjatywa została zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bezpieczne Miasto w Żorach, a środki na organizację konkursu dla dzieci i wydanie listów w formie ulotek pozyskane z budżetu Miasta Żory.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"